Gra z Pokemonami zawitała w Sklepie Play, ale nie ma z czego się cieszyć

Już wiemy, że Nintendo w końcu się złamało i zamierza wydawać gry mobilne ze swoimi najpopularniejszymi postaciami. W sumie nie wiem co ma to wspólnego z tym newsem, bo najnowsza gra z Pokemonami nie jest od Nintendo. Nie zmienia to jednak faktu, że na telefonach z Androidem w końcu możemy mieć Pikachu i spółkę.

Problem polega na tym, że tak naprawdę to nie ma z czego się cieszyć. Jest gra mobilna. Są Pokemony. Ale na tym dobre informacje się kończą. Nie liczcie na to, że wybierzecie Charmandera (tylko frajerzy wybierali Bulbasuara lub Squirtle) i ruszyć w przygodę, aby złapać je wszystkie. Nic z tych rzeczy. Pokemon Shuffle, bo tak nazywa się gra, nieco was rozczaruje.

Pokemon Shuffle to nic innego, jak klon Bejeweled tudzież Candy Crush. Różnica polega na tym, że zamiast cukierków lub diamentów mamy mordki Pokemonów. I to w sumie by było na tyle. Można pograć dla przyjemność lub zabicia czasu (szczególnie, jak siedzi się… sami wiecie gdzie), ale raczej nie jest to nic specjalnego.

Dobrą informacją jest to, że jest to pierwsza oficjalna gra z Pokemonami na urządzeniach mobilnych. Twórcy mają podpisaną umowę z Nintendo i w pełni legalnie wykorzystują markę walczących stworków. To też pierwsza gra przeportowana z konsoli Nintendo na smartfony i tablety. Nie robi szału, ale przecież od czegoś trzeba zacząć. To dopiero początek całej masy (mam nadzieję) gier w świecie Pokemonów, Mario i Zeldy. Kto wie, może kiedyś doczekamy się nawet pełnoprawnych Pokemonów na urządzenia mobilne.

Pokemon Shuffle Mobile możecie pobrać za darmo ze Sklepu Play. Wystarczy tylko kliknąć w poniższą grafikę:

google_play

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o