Google i Amazon nie chcą gry Postal, czyli hipokryzja w najczystszej postaci

Postal to bez wątpienia legendarna marka. Gra oryginalnie została wydana w 1997 roku w wersji na komputery osobiste. Pomimo upływu ponad 20 lat wciąż budzi ona kontrowersje i oburza na tak wielu płaszczyznach. Nie ma co ukrywać – to dość brutalny tytuł, zdecydowanie skierowany do dorosłego odbiorcy. Ale czy to wystarczający powód, aby Google i Amazon odmówiły opublikowania gry w Sklepie Google Play i Amazon App Store? Patrząc na to, co można tam znaleźć, jakoś nie jestem przekonany.

A tak właśnie się stało. Port oryginalnej gry z 1997 roku miał się pojawić w wersji na Androida. Deweloper – Running with Scissors – poinformował jednak, że gra została odrzucona przez Google z powodu „nadmiernej brutalności”. I oczywiście regulamin w pełni na to pozwala. Firma zostawiła sobie możliwość odrzucania konkretnych aplikacji i gier, więc tak naprawdę trudno jej cokolwiek zarzucić. To samo zresztą zrobił Amazon, więc Postal nie pojawi się także w ich App Storze. Ale, ale…

No właśnie. Po pierwsze, jeśli przyjrzymy się zrzutom ekranu z Postala, to nie trudno zauważyć, że grafika jest już dość mocno wiekowa. Raczej nie zobaczymy tam zbyt wielu szczegółów. Ot kilka pikseli w kolorze czerwonym jako krew. Oczywiście nie jest to wystarczający argument na rzecz Postala, ale przecież w Sklepie Google Play nie brakuje dużo bardziej brutalnych gier. Ot chociażby Carmageddon, w którym chodzi o nic innego, jak rozjeżdżanie przechodniów. A co ze wszystkimi grami o zombie z Dead Trigger na czele? Przecież mamy tutaj hektolitry lejącej się krwi, dużo bardziej realistyczną grafikę i masę brutalnych scen.

postal-android

Przecież można by wymienić dziesiątki, a nawet setki gier dostępnych na Androida, które są dużo gorsze niż Postal. I pewnie w najbliższych dnia bez problemu w Amazon App Store i Sklepie Play pojawi się mobilna wersja Mortal Kombat X z krwawymi Fatality i zbliżeniami na łamiące się kości i wybuchające wnętrzności. Jak zatem wytłumaczyć to, że odrzucony zostaje Postal, który ma dużo gorszą grafikę i jest zdecydowanie mniej brutalny od wielu innych pozycji? A może po prostu za grą nie stoi tak znany deweloper, jak chociażby Warner Bros (Mortal Kombat X)?! Mam nadzieję, że nie to jest powodem.

Google i Amazon wykazały się niewiarygodną wręcz hipokryzją, którą trudno w jakikolwiek wytłumaczyć. Na szczęście grę będzie można zdobyć bezpośrednio ze strony Running With Scissors, w ramach Humble Bundle lub ze sklepu Aptoide, gdzie gra również została zgłoszona.

za: Android Police

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o