AdBlock Plus szykuje swoją własną przeglądarkę internetową na… Androida

AdBlock Plus to oprogramowanie znane tysiącom użytkowników na świecie. Pozwala ono na blokowanie reklam na stronach internetowych, wyświetlanych na naszych komputerach. W przypadku urządzeń mobilnych przez długi czas sprawa była nieco bardziej utrudniona, ale w końcu AdBlock Plus pojawił się także na smartfonach, w formie aplikacji. Na tym jednak plany Eyeo się nie kończą. Już za chwilę ma zadebiutować nowa, mobilna przeglądarka internetowa stworzona przez twórców AdBlocka Plus.

Już jakiś czas temu pojawiły się pogłoski, według których Eyeo – twórca AdBlock Plus – pracuje nad przeglądarką internetową na system Apple iOS. Ale plotki nie spotkały się z rzeczywistością i w praktyce nic z tego nie wyszło. Najnowsze doniesienia ze strony FavBrowser wskazują jednak na to, że twórcy chyba najpopularniejszego rozszerzenia do przeglądarek internetowych nie zrezygnowali ze swojego planu i już za chwilę – 20 maja – zadebiutuje nowa przeglądarka internetowa na system operacyjny Android.

Na razie niewiele wiadomo na jej temat. Niemal pewne jest jedynie to, że będzie korzystać – jak większość przeglądarek w tym momencie – z silnika Chromium. I to w sumie na tyle. Można się też spodziewać, że nowa przeglądarka będzie blokować reklamy mobilne, wyświetlane na stronach internetowych. W końcu jest tworzona przez twórców AdBlocka Plus, więc wydaje się to dość logiczne.

Sam mam bardzo mieszane odczucia w stosunku do AdBlocka. Jak pewnie zauważyliście, jakiś czas temu dodałem na blogu prośbę i wyłączenie oprogramowania blokującego reklamy, gdyż jest to dla mnie jedno ze źródeł zarobku, dzięki którym mogę rozwijać Appki.com.pl. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę z tego, że wiele stron internetowych ma cholernie wkurzające i po prostu przeszkadzające reklamy i bez AdBlocka nie da się z nich korzystać. Dlatego też mam jeden apel – nie korzystajcie z oprogramowania blokującego reklamy na Appki.com.pl. Wystarczy dodać stronę do tzw. białej listy. Mam nadzieję, że reklamy nie są irytujące. Starałem się, aby nie przeszkadzały w spokojnym czytaniu tekstów. A przecież dla mnie to praca, z owoców której możecie korzystać całkowicie za darmo. Odwdzięczcie się chociaż w ten sposób.

Co do samej przeglądarki internetowej AdBlocka, to na razie są to jedynie plotki. Więcej dowiemy się najprawdopodobniej już za 2 dni, bo właśnie 20 maja aplikacja miałaby zadebiutować w wersji na Androida.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o