Samsung Flow trafia do Google Play, ale na razie nie jest dla Polaków

Apple ma swoje Continuity, a Samsung chwali się od jakiegoś czasu usługą Flow. O co to całe zamieszanie? Właśnie w tym tygodniu do Google Play trafiła testowa wersja ciekawej aplikacji od południowokoreańskiego producenta, która umożliwia użytkownikom płynne przełączanie się w trakcie pracy w obrębie wielu urządzeń, co bardzo ułatwia codzienne aktywności. Niestety, w chwili obecnej aplikację testować można jedynie za oceanem.

Usługi tego typu mają jedną ogromną zaletę – w trakcie wykonywania jakichkolwiek czynności przy użyciu urządzenia mobilnego możemy w mgnieniu oka przenieść się na ekran zupełnie innego akcesorium. I to bez ponownego logowania się, przywracania danych, gdyż cały proces odbywa się w pełni automatycznie. Takie rozwiązanie świetnie spisuje się także w trakcie przeprowadzania rozmów za pośrednictwem Skype’a – Samsung Flow umożliwi bowiem przełączenie konwersacji w obrębie wielu urządzeń bez przerywania połączenia. Usługa znajduje swoje zastosowanie także w przypadku nawigowania do celu określonego np. na smartfonie czy tablecie, który w szybki i łatwy sposób przeniesiemy na ekran na przykład inteligentnego zegarka. Pozostałe wspierane narzędzia to Twitter, YouTube, SoundCloud, Yelp, Path oraz przeglądarka internetowa od Samsunga. Brzmi świetnie, a jak spisuje się w praktyce?

Tutaj mam dla was złą wiadomość – Samsung Flow pobrać mogą póki co jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, którzy posiadają przynajmniej dwa obsługiwane urządzenia. A są nimi w chwili obecnej Samsung Galaxy S5, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy Alpha, Galaxy Note 4 oraz Note Edge, a także jedyny tablet w tym zestawieniu – Galaxy Tab S, oczywiście we wszystkich wariantach. Nie mamy niestety żadnych informacji na temat dostępności usługi w naszym kraju, a także szczegółów odnośnie rozszerzenia wspieranych produktów. Jeśli tylko uda nam się uzyskać jakiekolwiek informacje, bądźcie pewni, że was o tym poinformujemy. Zobaczcie jeszcze materiał filmowy, który prezentuje działanie Samsung Flow.

_

źródło: SamMobile

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o