Oto Sklep Google Play 5.2. Co czeka nas nowego? (plik APK)

Google Play pobierz

Minęły już trochę czas od ostatniej aktualizacji Sklepu Google Play na Androida. Na usprawiedliwienie Google’a należy jednak dodać, iż był okres świąteczny i mało kto wtedy myślał o wprowadzaniu nowości do systemu operacyjnego z zielonym robotem. Jednak koniec lenistwa, bowiem właśnie pojawiła się nowa wersja Google Play 5.2, która chociaż na pierwszy rzut oka nie wprowadza nic nowego, to po głębszej analizie okazuje się, iż jest sporo rzeczy, którymi mamy prawo się ekscytować.

Nowa strona szczegółów

W Sklepie Google Play możemy rozwinąć tzw. stronę szczegółów, na której dowiadujemy się więcej na temat aplikacji, gry, książki, czy też filmu. Google i deweloperzy umieszczają tam bardziej szczegółowe dane, np. na temat ilości zajmowanego miejsca, ostatniej daty aktualizacji itp. Nie zmieniło się to już od dawien dawna i w sumie to przyzwyczailiśmy się, że tak to właśnie działa. Okazuje się jednak, że już może być gotowa druga wersja strony szczegółów, ale po prostu nie została ona jeszcze aktywowana. Wskazuje na to kod znajdujący się w pliku APK:

debug.xml
<CheckBoxPreference android:title=”@string/details_page_v2_title” android:key=”details_page_v2″ android:summaryOn=”@string/details_page_v2_on” android:summaryOff=”@string/details_page_v2_off” />

strings.xml
<string name=”details_page_v2_off”>Details Page V2 disabled</string>
<string name=”details_page_v2_on”>Details Page V2 enabled</string>
<string name=”details_page_v2_title”>Details Page V2</string>

Najprawdopodobniej wystarczy tylko lekko zmodyfikować kod, aby naszym oczom ukazała się nowa wersja strony. Jeśli się na tym znacie i macie ochotę bawić się w małe kodowanie, to spróbujcie. Pamiętajcie jednak, że robicie to na własną odpowiedzialność.

Aplikacje dla firm

Już wcześniej pojawiały się pogłoski na temat tego, iż Google mocno pracuje nad tym, aby dać firmom nowe możliwości instalowania i kupowania dla swoich pracowników aplikacji mobilnych. Zapis w pliku APK sugeruje, że już wkrótce przedsiębiorcy będą mogli przechowywać własne pliki instalacyjne aplikacji, które będą możliwe do pobrania tylko w danej sieci firmowej lub przy użyciu VPN-a.

<string name=”enterprise_externally_hosted_application”>This app is hosted by your company. It has not been scanned by Google, and may only be installable while you are connected to your company network or VPN.</string>

Nowe nagrody

Pojawiły się także nowe ikonki nagród, voucherów, czy też promocji w Sklepie Google Play – zwał, jak zwał. Wygląda po prostu na to, że deweloperzy i Google zyskają nowe możliwości nagradzania użytkowników, czy też udzielania rabatów. Każda ikona odnosi się do innego segmentu sklepu.

Co jeszcze?

Poza tym aplikacja Google Play zacznie nas pytać o nasze doświadczenia z nią związane, a pracownicy Google’a i deweloperzy (niestety nie chodzi o zwykłych użytkowników) otrzymają możliwość zmiany państwa w swojej wersji sklepu. Ta druga opcja ma najprawdopodobniej służyć celom testowym, aby programista mógł sprawdzić chociażby dostępność danej appki w konkretnych krajach. I to w sumie najważniejsze informacje. Pamiętajcie jednak, że to w dużej mierze tylko domysły i spekulacje, oparte na kodzie pliku APK na nie oficjalnych informacjach od Google. To, co nowe w Google Play 5.2 i zarazem widoczne dla użytkownika, to jedynie poprawki stabilności i usunięcie kilku błędów.

Sklep Google Play 5.2.12 pobierz plik APK.

źródło: Android Police

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
kewin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kewin
Gość
kewin

ok