Zakaz sprzedaży iPhone’ów w Niemczech. Qualcommowi się udało

W grudniu 2018 roku sąd w Monachium zakazał sprzedaży w Niemczech iPhone’ów 7, 8 oraz X. Jednak wyrok nie był ostateczny. Qualcomm, który pozwał firmę z Cupertino, musiał wpłacić zabezpieczenie w postaci 1,34 mld euro. Firma to zrobiła, więc zakaz wszedł w życie.

Qualcomm walczy z Apple na wielu frontach. Twórcy układów Snapdragon udało się już zakazać sprzedaż iPhone’ów między innymi w Chinach, gdzie poszło o sposób zamykania okien aplikacji i mechanizm zmniejszania rozmiarów zdjęć. U naszych zachodnich sąsiadów sprawa była poważniejsza. Tam Qualcomm pozwał Apple z powodu wykorzystywania w telefonach „envelope tracking”, czyli technologii, która pozwala na lepsze zarządzanie baterię przy odbieraniu i wysyłaniu sygnału.

Jednak wyrok z grudnia 2018 roku nie był ostateczny. Apple wciąż może się od niego odwołać (co zresztą firma zamierza zrobić), więc Qualcomm musiał wpłacić 1,34 mld euro w formie zabezpieczenia. Firma właśnie to zrobiła, więc zakaz wszedł w życie. Apple nie może sprzedawać w Niemczech iPhone’ów 7, 8 oraz X.

Co ciekawe, firma z Cupertino podeszła do tego zakazu w dość osobliwy sposób. Owszem, telefony nie będą oferowane w żadnych z 15 salonów Apple w Niemczech. Jednocześnie nadal będzie można je kupić u partnerów i operatorów komórkowych, np. razem z abonamentem. Dość wybiórcze podejście do wyroków sądowych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o