Instagram blokuje konkurencyjne aplikacje na Windows Phone

Aplikacja Instagram na Windows Phone’a – coś takiego w ogóle nie istnieje i najprawdopodobniej w najbliższym czasie nie powstanie. Co gorsza, pracownicy portalu blokują wszystkie programy, które pozwalają na wrzucanie zdjęć do serwisu i mają w nazwie słowa „insta” lub „gram”.

Sytuacja jest nieco absurdalna, ale jak najbardziej prawdziwa. Doniesienia na temat tego, że Instagram blokuje aplikacje na Windows Phone’a nie są nowe. Teraz okazuje się, że na celowniku są wszystkie appki, które w nazwie mają właśnie albo „insta”, albo „gram”.

Oberwało się na przykład aplikacji 6tagram. Ta jednak szybko zareagowała na najnowsze doniesienia i od razu zmieniła nazwę na 6tag, o czym na Twitterze poinformował Rudy Huyn.

W najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych zmian w nazwach aplikacji. Tylko czy wtedy Instagram nie wymyśli sobie kolejnego powodu na blokowanie konkurencyjnych programów. Chociaż jaka to konkurencja skoro Instagram nie pali się do tego, żeby stworzyć oficjalną aplikację na Windows Phone’a?!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o