Aplikacja Pocket przechodzi w ręce Mozilli

Pocket App

Można powiedzieć, że Pocket wraca do korzeni. Aplikacja początkowo powstała jako rozszerzenie do Firefoxa. Teraz została kupiona przez Mozillę.

Aplikacja Pocket jest niezwykle popularna zarówno wśród użytkowników Androida, jak i iOS. Pozwala w szybki i łatwy sposób zapisać ciekawe artykuły do przeczytania na później. Początkowo Pocket był rozszerzeniem do przeglądarki Firefox, ale z czasem rozrósł się pod poziomu osobnego programu, w tym także w wersji mobilnej na najpopularniejsze systemy – Android oraz iOS.

Teraz aplikacja w pewien sposób wraca do korzeni, ponieważ została zakupiona przez Mozillę. Obie firmy oficjalnie potwierdziły to na swoich blogach. Dla użytkowników Pocketa z pewnością dobra informacją jest to, że aplikacja nadal będzie działać jako osobny podmiot. Nikt nie został zwolniony, pracownicy nie zmieniają biura. Mozilla nie ma zamiaru też ingerować w plany Pocketa. W skrócie – oprócz właściciela nie powinno zmienić się praktycznie nic. Takie są przynajmniej zapewnienia, ale nie ma powodu, aby im nie wierzyć.

Zakup Pocketa to dość oczywista próba zaistnienia Mozilli na rynku mobilnym

Fundacja już wcześniej próbowała swoich sił na smartfonach, ale wszyscy wiemy, jak skończył system operacyjny Firefox OS. Tak naprawdę jego żywot zakończył się szybciej, niż się zaczął i z pewnością jest to jedna z najgorszych kart w historii Mozilli. Tymczasem zakup Pocketa to dostęp do około 10 mln aktywnych użytkowników systemów mobilnych miesięcznie, więc jest to całkiem niezły początek. W przyszłości można spodziewać się kolejnych przejęć lub nowych projektów, skierowanych do użytkowników smartfonów i tabletów.

Na razie przejęcie nie wiąże się z żadnymi zmianami dl Pocketa i jego użytkowników. Nie ma jednak co się łudzić, że tak pozostanie na zawsze. Mozilla na pewno będzie chciała w jakiś sposób wykorzystać nowy produkt w portfolio. Miejmy tylko nadzieję, że zmiana będzie na lepsze. Nie ma w końcu nic gorszego, niż wściekli użytkownicy, którym ulubioną appkę zmienia się nie do poznania.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o