Tego brakowało w systemie Windows Phone, ale to już przeszłość

Windows Phone to bez wątpienia system coraz lepszy, który spokojnie może konkurować swoimi możliwościami z Androidem oraz iOS. Premiera wersja 8.1 już w ogóle przybliży mobilne kafelki do największych rywali. Jednak wciąż brakowało jednej, kluczowej funkcji – menadżera plików. Ale właśnie się to zmieniło.

Posiadacze telefonów z systemem Windows Phone 8, mam dla Was świetną wiadomość – Microsoft właśnie za darmo udostępnił aplikację „Pliki”, która jest niczym innym, jak menadżerem plików na mobilne kafelki.

Appka pozwala na wszystko, na co powinien pozwalać menadżer plików z prawdziwego zdarzenia. Oznacza to, że możemy przeglądać zarówno pamięć telefonu, jak i zamontowaną kartę SD, kopiować, wycinać i wklejać pliki, zmieniać ich nazwy, usuwać, tworzyć nowe katalogi, a także sortować pliki według różnych wytycznych: alfabetyczne, pod względem czasu utworzenia, a także rozmiarem.

Jednak nie wszystko złoto, co się świeci. W aplikacji zdecydowanie brakuje udostępniania plików przez Bluetooth. Miejmy nadzieję, że z czasem to niedopatrzenie zostanie naprawione, bo to powinna być jedna z podstawowych funkcji.

Aplikację Pliki możecie pobrać ze sklepu Windows Phone, oczywiście za darmo.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o