Jaka aplikacja zamiast Carousel? Możliwości jest naprawdę wiele

Dropbox zamyka dwie popularne usługi – Mailbox oraz Carousel. Druga z nich będzie działać do 31 marca 2016 roku. Czas zacząć szukać alternatywy. Na szczęście tych jest sporo i to nawet lepszych niż Carousel, więc nie ma powodów do obaw.

Carousel to nic innego, jak po prostu aplikacja do zarządzania zdjęciami w telefonie lub tablecie. Pozwalała na wyświetlanie fotografii zapisanych w pamięci urządzenia, jak w chmurze (nie zajmują miejsca w pamięci). Dzięki appce możliwe było także tworzenie kopii zapasowych zdjęć oraz wysyłanie ich do znajomych. Niby proste funkcje, a jednak niezwykle przydatne. Niestety Carousel będzie działać tylko do 31 marca 2016 roku. Jakie mamy zatem alternatywy?

Zdjęcia Google

To jedna z najlepszych alternatyw dla Dropbox Carousel. Nowa usługa Google została zaprezentowana w maju tego roku i od razu zdobyła dużą popularność. Ręcznie możemy wybrać, które foldery mają się synchronizować. Poza tym, o ile pogodzimy się z kompresją, na fotografie mamy nielimitowaną przestrzeń. Jeśli zależy nam na maksymalnej jakości, to mamy tyle miejsca, ile mamy na Dysku Google. Za więcej trzeba zapłacić. To jednak świetna alternatywa dla Carousel.

Pobierz Zdjęcia Google ze Sklepu Google Play

Pobierz Zdjęcia Google z Apple App Store

Flickr

Flickr od dawna jest wykorzystywany przez fotografów na całym świecie. Jego główną zaletą jest to, że całkowicie za darmo otrzymujemy aż 1 TB przestrzeni na nasze zdjęcia. Na dodatek nie są one w żaden sposób kompresowane, ani zmieniane. Oprócz kopii zapasowej aplikacja Flickr pozwala także na zarządzanie kolekcją fotografii. Oczywiście zdjęcia z chmury będą także widoczne w rolce aparatu, chociaż nie zajmują miejsca w pamięci urządzenia. To propozycja dla zapalonych fotografów, dla których liczy się jakość.

Pobierz Flickr ze Sklepu Google Play

Pobierz Flick z Apple App Store

MyRoll Gallery

To aplikacja, którą miałem już okazję recenzować. Świetna aplikacja galerii, która automatycznie potrafi segregować zdjęcia na foldery, np. po dacie wykonania, miejscu, a nawet podobnych ujęciach i osobach na fotografii. Fotki możemy udostępniać znajomym oraz trzymać w chmurze o pojemności 50 GB. No i MyRoll Gallery współpracuje z Android Wear, co też jest jakąś zaletą. Aplikacja aktualnie nie jest dostępna w wersji na iOS-a, ale twórcy zapewniają, że wkrótce wróci do Apple App Store.

Pobierz MyRoll Gallery ze Sklepu Google Play

Trunx

To kolejna aplikacja do tworzenia kopii zapasowej i jednocześnie zarządzania całą kolekcją zdjęć. Fotografie są trzymane w chmurze w oryginalnym rozmiarze, więc pod tym względem usługa ma przewagę nad Zdjęciami Google. Do wykorzystania mamy 15 GB. Trunx pozwala też na tworzenie prywatnych folderów, do których dostęp będą miały tylko określone osoby. Aplikacja synchronizuje się z Dropboksem, Instagramem oraz Facebookiem, więc wszystkie zdjęcia możemy trzymać w jednym miejscu.

Pobierz Trunx ze Sklepu Google Play

Pobierz Trunx z Apple App Store

Scene

To już ostatnia alternatywa dla Carousel, która moim zdaniem jest warta uwagi. Scene pozwala na tworzenie albumów nawet z tysiącem zdjęć. Aplikacja automatyczne segreguje fotografie i pozwala w łatwy i szybki sposób dzielić się nimi ze znajomymi, nawet jeśli nie korzystają oni z aplikacji Scene. No i to w sumie na tyle. To dość prosta aplikacja, ale za to bardzo skuteczna i intuicyjna.

Pobierz Scene ze Sklepu Google Play

Pobierz Scene z Apple App Store

Jaka aplikacja zamiast Carousel? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ale ja bym wybierał pomiędzy Zdjęciami Google, Flickr i MyRoll Gallery.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o