TOP 8 – Najlepsze aplikacje mobilne 2015 roku

Wczoraj zaprezentowałem Wam – moim zdaniem – najlepsze gry mobilne 2015 roku. Dzisiaj wybrałem najlepsze aplikacje. Na liście znalazło się kilka pozycji, które zdecydowanie wyróżniały się na tle konkurencji. Co ważne, starałem się wybierać aplikacje, które rzeczywiście zadebiutowały w 2015 roku.

Periscope

periscope-na-androida (1)

Periscope to aplikacja, która pierwsza przyszła mi na myśl w kontekście najlepszych propozycji 2015 roku. Chociaż nie brakuje jej konkurencji w postaci Meerkat, a teraz także VYDA, to jednak to właśnie Periscope stał się synonimem streamowania obrazu z kamery telefonu. Aplikacja stała się na tyle popularna, że zaczęła być wykorzystywana przez blogerów, znane osobistości, a nawet media.

Periscope w Sklepie Google Play (Android)

Periscope w Apple App Store (iOS)

Lightroom Mobile

adobe-lightroom-mobile-android-foto

Długo zastanawiałem się, czy umieścić mobilnego Lightrooma w tym zestawieniu. Przede wszystkim dlatego, że nie jest to appka dla każdego. Nie oszukujmy się – większości osób wystarczy to, co oferuje Instagram i inne aplikacje fotograficzne. Lightroom Mobile może nie ma aż takich możliwości jak desktopowy odpowiednik, ale zdecydowanie przewyższa mobilnych konkurentów. Przy tym wszystkim aplikacja jest dobrze zaprojektowana, a przez to intuicyjna.

Ligthroom Mobile w Sklepie Google Play (Android)

Lightroom Mobile w Apple App Store (iOS)

Office Lens

office-lens

Świetna aplikacja dla każdego, kto często, a nawet tylko czasami fotografuje dokumenty i książki. Tak naprawdę Office Lens zamienia smartfona w bardzo skuteczny skaner. Wystarczy tylko zrobić zdjęcie, nawet pod kątem, ustawić dokładnie rogi dokumentu i po chwili otrzymamy doskonałej jakości plik w formacie graficznym lub PDF. Szalenie przydatna i skuteczna aplikacja.

Office Lens w Sklepie Google Play (Android)

Office Lens w Apple App Store (iOS)

Office Lens w Microsoft Store (Windows)

Outlook

outlook-preview-na-androida

W tym przypadku nie miałem żadnych wątpliwości – Outlook musi znaleźć się na liście. To jedna z najlepszych aplikacji mailowych zarówno w wersji na Androida, jak i iOS-a. CO prawda wydanie na Windowsa nie trzyma już tak wysokiego poziomu, ale myślę, że nie jest to powód, aby nie wyróżnić Outlooka. Jeśli szukacie dobrej aplikacji mailowej, szczególnie w kontekście zamknięcia Mailbox, to Outlook jest najlepszych wyborem.

Outlook w Sklepie Google Play (Android)

Outlook w Apple App Store (iOS)

Outlook w Microsoft Store (Windows)

S Health

samsung-s-health-aplikacja

S Health nie zadebiutowało w 2015 roku, ale zasługuje na miejsce w najlepszych aplikacjach minionych 12 miesięcy. Powód jest bardzo prosty – to właśnie w tym roku appka została udostępniona wszystkim użytkownikom Androida. Wcześniej była dostępna tylko dla posiadaczy sprzętów z serii Galaxy. Wrzucenie S Health do Sklepu Google Play było jedną z najlepszych rzeczy, jakie mógł zrobić Samsung. To jedna z najlepszych aplikacji fitness, a w sumie to asystent zdrowego trybu życia.

S Health w Sklepie Google Play (Android)

Zdjęcia Google

google-zdjecia-1

Zdjęcia Google to nowa aplikacja, która zadebiutowała raptem kilka miesięcy temu. Zasługuje na uznanie przede wszystkim dlatego, że pozwala w łatwy i szybki sposób zarządzać całą kolekcją fotografii i przy okazji trzymać kopie zapasowe zdjęć. Dla mniej wymagających jest nielimitowana przestrzeń, ale za to fotki są kompresowane. Bardziej wymagający mogą wyłączyć kompresję, ale za to muszą wykupić miejsce na wirtualnym dysku.

Zdjęcia Google w Sklepie Google Play (Android)

Zdjęcia Google w Apple App Store (iOS)

Office

office-na-smartfony-z-androidem

To tak naprawdę nie jest jedna aplikacja, a kilka – cały pakiet. W skład mobilnego Office’a wchodzą aktualnie: Word, Excel i PowerPoint. Każda z nich zasługuje na słowa uznania, chociaż moim osobistym faworytem jest Word. Pewnie dlatego, że pisanie to moje główne zajęcie. Microsoft wykonała kawał doskonałej roboty. Każdą aplikację można pobrać osobno lub po prostu wybrać Microsoft Office Mobile, który zrobi to za nas. Jeszcze lepsze są wersje na tablety.

Microsoft Office Mobile w Sklepie Google Play (Android)

Microsoft Office Mobile w Apple App Store (iOS)

Microsoft Office w Microsoft Store (Windows)

Here

nokia-lumia-930-windows-phone-mapy-here

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że Mapy Here nie zadebiutowały w 2015 roku. Są z nami już od wielu lat, w wersji na Androida pojawiły się w grudniu 2014 roku. Nie zmienia to jednak faktu, że to moim zdaniem jedna z najlepszych aplikacji tego typu. Mapy są dobrze odwzorowane, nawigacja sprawa, a to wszystko bez konieczności łączenia się z siecią. Trudno wymagać więcej od darmowej aplikacji.

Here w Sklepie Google Play (Android)

Here w Apple App Store (iOS)

No i to tyle, jeśli chodzi o najlepsze aplikacje mobilne 2015 roku. Co zadziwiające – na liście przeważają aplikacja stworzone przez Microsoft. Na dodatek na Androidzie i Apple iOS prezentują się one zdecydowanie lepiej niż na mobilnym Windowsie. Takich właśnie dożyliśmy czasów.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o