Najlepsza aplikacja do czytania wszystkiego, co trzeba wiedzieć o Apple

Kilka tygodni temu redakcja serwisu MyApple zaczęła prace nad cyfrową wersję magazynu – MyApple Magazyn. Jest to dwutygodnik w formie PDF-a, w którym można przeczytać artykuły, poradniki i aktualności związane z Apple. Dzisiaj udostępnione zostały aplikacje mobilne do czytania magazynu, a ja postanowiłem je sprawdzić.

Aktualnie dostępne są dwa wydania: na iPady z systemem w wersji co najmniej 8.4 oraz Androida od wersji 4.0. W przygotowaniu jest także wersja na iPhone’y, ale dokładna data udostępnienia nie jest jeszcze znana. Na stronie MyApple można jedynie przeczytać, że nastąpi to najprawdopodobniej przy najbliższej dużej aktualizacji.

Aplikacja MyApple Magazyn nie jest rozbudowana. Nie jest nawet w żaden sposób wyjątkowa. To aplikacja, która ma nam ułatwić czytanie magazynu na urządzeniach mobilnych i sprawdza się w tej roli doskonale.

Po włączeniu aplikacji naszym oczom ukazuje się lista dostępnych numerów. Przy każdym z nich mamy przycisk „pobierz”. Po kliknięciu w przycisk rozpocznie się pobieranie danego magazynu. Warto tutaj dodać, że lepiej w tej sytuacji nie korzystać z danych mobilnych, bo to jednak kilkadziesiąt megabajtów, czyli dość sporo. Magazyny najlepiej pobierać przy połączeniu przez WiFi. Gdy już pobierzemy dany numer, to możemy kliknąć w „czytaj” lub „usuń”. Chyba nie trzeba tłumaczyć, o co chodzi?

Samo czytanie jest dość przyjemne i to nawet na tak małym urządzeniu, jakim jest Nexus 4. Każdy fragment magazynu można dowolnie przybliżać lub oddalać. Aplikacja działa szybko i sprawnie, więc nie ma kompletnie żadnego powodu do „czepialstwa”. Bardzo spodobało mi się także to, że podwójne kliknięcie na obojętnie której stronie powoduje wyświetlenie belki ze wszystkimi dostępnymi stronami numeru. W ten sposób szybko można przełączyć się na stronę, na której skończyliśmy czytanie.

Jedyne, czego mi brakuje w aplikacji, to właśnie zapamiętywanie, w którym miejscu skończyliśmy czytanie magazynu. Ten za każdym razem jest otwierany na okładce. Mam nadzieję, że w kolejnych wersjach zostanie dodana odpowiednia funkcja.

Nie mogę też pominąć kwestii powiadomień. Ten mają nas informować tylko i wyłącznie o dostępności nowych numerów. Co ciekawe włączanie i wyłączanie powiadomień to jedyna dostępna pozycja w ustawieniach aplikacji. I dobrze! Tego typu appki nie powinny, a nawet nie mogą być zbyt skomplikowane, przecież mają nam ułatwiać konkretne czynności (w tym przypadku czytanie MyApple Magazyn).

Aplikacja MyApple Magazyn bardzo przypadła mi do gustu. Jest prosta, szybka i spełnia się doskonale w swojej roli. Brakuje mi tylko zapamiętywania strony, na której skończyliśmy czytanie, ale to akurat drobiazg. Appkę możecie pobrać ze Sklepu Google Play lub Apple App Store:

google_play

apple_store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o