Piękna, wymagająca i cholernie wciągająca – taka jest gra Skyward

Jestem przekonany, że większość z was miała do czynienia z popularną grą Monument Valley, która podbiła już serca chyba wszystkich miłośników mobilnej rozrywki. Dzisiaj chciałem poświęcić kilka słów fenomenalnej produkcji wydanej przez Ketchapp, która czerpie wiele ze wspomnianej wcześniej aplikacji i łączy nieprawdopodobną grywalność z wysokimi doznaniami estetycznymi. Zapnijcie więc pasy, bo będziemy wspinać się aż do nieba!

Skyward już kilka sekund po uruchomieniu jest w stanie zauroczyć nas wspaniałą, acz minimalistyczną grafiką, która wygląda tak efektownie za sprawą ciekawych kolorów połączonych z różnego rodzaju kształtami i bryłami geometrycznymi. Założenia rozgrywki są bardzo proste, gdyż ta gra to nic innego jak wielowymiarowy, dynamiczny i nieskończony labirynt, który zmierza ku przestworzom. Naszym zadaniem jest bezpieczne przeprowadzenie jak najdalej w górę dwóch krążków – czerwonego oraz niebieskiego, które orbitują względem siebie. Sama animacja poruszania się tych elementów przypomina nieco wykonywanie kroków przez niewidzialną postać.

Poruszamy się oczywiście po wspomnianych wcześniej bryłach i platformach, które zawieszone są w przestrzeni. W momencie, gdy jeden wirujący krążek spocznie na jakimś kształcie, automatycznie przejmujemy kontrolę nad drugim, który od teraz zaczyna wirować wokół drugiego. Co ważne, decyzje musimy podejmować bardzo szybko, gdyż po pewnym czasie orbitujący krążek zanika i gra dobiega końca. Rozgrywkę będziemy musieli rozpocząć od początku również wtedy, gdy „nie trafimy” kółkiem w konstrukcję labiryntu i spadnie ono w dół.  Skyward wymaga od nas nie tylko cierpliwości i skupienia, ale także refleksu oraz podejmowania dobrych decyzji w odpowiednim czasie.

Przestrzenny labirynt także wykonuje ruchy – platformy poruszają się, a te, które już opuściliśmy, odrywają się i spadają poza dolną krawędź ekranu, w związku z czym nie mamy możliwości powrotu i wybrania innej drogi. Każda nowa plansza generowana jest losowo, dlatego też obce będzie nam uczucie znudzenia ciągle powtarzającymi się ruchami. Najciekawsze i zarazem najtrudniejsze jest to, że krążki przyklejać możemy w wielu płaszczyznach – zarówno na elementy pionowe, jak i poziomie, dlatego też z tą rozgrywką lepiej poradzą sobie osoby ze zmysłem przestrzennym. W grze spotkamy także specjalne pola i w momencie, gdy wyląduje na nich jedno z dwóch naszych kółek, zmianie ulegnie ruch kolejnego – nastąpi szybkie przyspieszenie lub zwolnienie, a także zmiana kierunku jego obrotu.

Z czasem, gdy pobijać będziemy kolejne rekordy punktowe (punkty otrzymujemy oczywiście za każdy właściwy ruch), w grze odblokują się nowe elementy konstrukcyjne naszego labiryntu, np. mostki. Rozgrywce towarzyszy ponadto bardzo spokojna muzyka, dzięki czemu staje się ona bardzo relaksująca i nawet niepowodzeniom nie będzie towarzyszyć przesadna irytacja. Do wad zaliczyłbym z kolei często pojawiające się reklamy, jednak możemy spokojnie przymknąć na nie oko, gdyż Skyward pobrać możemy zupełnie za darmo, do czego bardzo was zachęcam i jednocześnie ostrzegam, gdyż jest to gra bardzo wciągająca.

Grę Skyward pobierzecie w wersji na systemy Android oraz Apple iOS:

google_play

apple_store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o