W Pokemon GO pojawił się Ditto! Zbliża się druga generacja?

Chociaż Ditto należy do pierwszej generacji Pokemonów, to jego pojawienie się może zapowiadać drugą generację stworków. Dlaczego?

Niantic zakoczyło graczy na całym świecie i bez większej zapowiedzi umieściło Ditto w grze. Nowy Pokemon pokazał się nagle. Co ciekawe, na mapie nie zobaczycie go jako Ditto. Stworek chowa się pod postacią innego Pokemona. Ja złapałem go jako Pidgeya, więc po prostu trzeba próbować. Ditto może pojawić się pod postacią praktycznie każdego innego stworka, ponieważ to jest jego główną umiejętnością – transformacja. Jednak gracze donoszą, że pojawia się przede wszystkim jako Pidgey, Rattata oraz Zubat.

Ditto a druga generacja Pokemonów

Pojawienie się Ditto w grze może zapowiadać drugą generację Pokemonów. Dlaczego? Co prawda nowy Pokemon należy do pierwszej generacji, ale od drugiej zaczął odgrywać bardzo ważną rolę. To właśnie wtedy Nintendo wprowadziło do gry możliwość hodowania stworków. W tym celu należało połączyć ze sobą dwa Pokemony różnych płci, np. męskiego i damskiego Pidgeya. Po jakimś czasie powstawało z tego jajko, z którego można było wykluć zupełnie nowego Pidgeya.

ditto-pokemon-go-registered-to-pokedex

Jaką rolę odgrywał w tym Ditto? Z powodu swojej umiejętności transformacji mógł zastąpić dowolnego Pokemona. Jeśli mieliśmy tylko jednego Electabuzza, to można było połączyć go z Ditto, który zamieniał się w Electabuzza płci przeciwnej. W ten sposób można było zdobywać nowe jajka z konkretnymi stworkami w środku. Przydawało się to przede wszystkim w sytuacji, gdy chcieliśmy zdobyć silnego Pokemona o wysokim IV. Nie jest przecież tajemnicą, że z jajek wykluwają się silniejsze stworki niż te, które łapiemy w przyrodzie.

Właśnie dlatego pojawienie się Ditto może zapowiadać spore zmiany w grze. Nie bez powodu Niantic trzymało go w ukryciu i nagle udostępnia go graczom. Tym bardziej, że już wcześniej pojawiały się pogłoski i pojawieniu się drugiej generacji Pokemonów jeszcze w tym roku.

Zmiany CP Pokemonów

Kilka dni temu mogliśmy także zauważyć, że CP waszych Pokemonów się zmieniło. Niektóre stworki stały się silniejsze, a inne słabsze. Niantic postanowiło lepiej zbalansować grę, aby pojedynki w Gymach były bardziej wyrównane. Moim zdaniem może to być zapowiedź wprowadzenia walk między graczami, ale to taki trochę na ślepo. Mam jednak nadzieję, że okaże się celny.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o