Najlepsze gry mobilne minionego tygodnia – powinieneś w nie zagrać

Klasyka ze starej konsoli, Gwiezdne Wojny i rewelacyjna gra logiczna prosto z Polski – to tylko kilka propozycji w tym tygodniu. Jednego jestem pewien: fani mobilnego grania mają sporo powodów do radości, bo w minionych 7 dniach pojawiło się sporo ciekawych tytułów. Oto one.

Aurora: Quarantine

Cena: 6,83 zł

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Aurora: Quarantine to gra logiczna jakich wielu. Jednak już kilka minut spędzonych z grą uświadamia nas, że to coś zdecydowanie więcej. To nie tylko realistyczna grafika, wymagająca rozgrywka, ale też świetna historia i gra przygodowa. Okazuje się bowiem, że kula, którą sterujemy, to tak naprawdę robot. Jego zdaniem jest posprzątać po użyciu broni biologicznej. Gra wymaga logicznego myślenia, kombinowania, ale też zręczności. Pełna jest ukrytych przedmiotów, tajemniczych przejść i zagadek. To zdecydowanie jedna z najlepszych gier logicznych, w jakiej kiedykolwiek grałem i polecam ją z całego serca!

Aurora: Quarantine w Sklepie Google Play (Android)

Toby: The Secret Mine

Cena: 19,99 zł (Android) / 4,99 euro (iOS)

Podobno naśladownictwo to najlepsza firma pochwały. Jeśli to prawda, to Toby: The Secret Mine to wielkie wyróżnienie dla twórców Limbo, bowiem inspirację widać od razu. Ale nie ma w tym nic złego, o ile wzorujemy się na naprawdę czymś dobrym. W grze wcielamy się w chłopca o imieniu Toby. Jego przyjaciele zostali porwani, a on rusza im na ratunek. W tym celu musi przemierzyć wiele niebezpiecznych terenów i rozwiązać wiele zagadek. Gra pół roku temu zadebiutowała na Steamie, ale teraz trafiła także na urządzenia mobilne. Swoje kosztuje, ale jeśli uwielbiacie Limbo, to musicie też zagrać w Tobyego.

Toby: The Secret Mine w Sklepie Google Play (Android)

Toby: The Secret Mine w Apple App Store (iOS)

GunBird 2

Cena: za darmo

Nieco starsi gracze na pewno pamiętają GunBird II. To klasyka gatunku kosmicznych strzelanek, która została przeniesiona między innymi na Sega Dreamcast. Teraz debiutuje w wersji na systemach mobilnych, co przyjmuję z ogromną radością. Od konkurencji różni się przede wszystkim tym, że wybieramy w niej pilotów. Każdy z nich ma inne statystyki i specjalne umiejętności. Gra daje mnóstwo frajdy, chociaż sterowanie jest nieco trudne. Rozgrywka sprowadza się w sumie do jednego – zdobycia jak najwyższego wyniku.

GunBird 2 w Sklepie Google Play (Android)

Mars Mountain

Cena: za darmo

Mars Mountain to kolejna gra logiczno-zręcznościową, która warto polecić w tym tygodniu. Nasz statek rozbija się na Marsie i teraz musimy zbierać paliwo oraz części do jego naprawy. Przy okazji musimy unikać płonących kul, kosmitów i morderczych roślin. Sterowanie sprowadza się do przeskakiwania w prawo lub lewo, więc tak naprawdę wszystko zależy od naszego wyczucia czasu i refleksu. Mars Mountain jest przy tym bardzo przyjemne dla oka, a mikropłatności zostały ograniczone maksymalnie do 2 dolarów. Warto wypróbować.

Mars Mountain w Sklepie Google Play (Android)

Mars Mountain w Apple App Store (iOS)

LEGO Star Wars Force Builder

Cena: za darmo

To akurat tytuł, który zadebiutował 2 tygodnie temu, ale nie wspomniałem o nim, więc szybko nadrabiam zaległości. To doskonała propozycja dla wszystkich fanów kultowych klocków i Gwiezdnych Wojen. Obojętnie czy mają kilka czy też kilkadziesiąt lat. Gra w gruncie rzeczy jest bardzo prosta, ale niezwykle wciągająca. Chodzi w niej o to, aby budować… statki z klocków. Następnie naszą konstrukcję można przetestować w specjalnym tunelu. Od nas zależy, jak statek będzie szybki, wytrzymały i zwrotny. Z czasem odkrywamy nowe części, dzięki którym możemy ulepszać pojazdy. Rewelacyjna gra!

LEGO Star Wars Force Builder w Sklepie Google Play (Android)

LEGO Star Wars Force Builder w Apple App Store (iOS)

Zenge

Cena: 3,68 zł (Android) / 0,99 euro (iOS) / 4,5 zł (Windows)

Zenge to rewelacyjna gra logiczna. Na dodatek została stworzona przez Polaków. Zapewnia jednak, że nie dlatego znalazła się w moim zestawieniu. Codziennie dostaję wiele informacji na temat nowych gier i aplikacji mobilnych z Polski, ale niewiele zasługuje na uwagę. Zenge jest jedną z nich. Nie ma tutaj licznika czasu, ani ograniczonej liczby ruchów. Gra ma być relaksująca i taka też jest. Ma przy tym piękną oprawę i jeszcze lepszą muzykę.

Zenge w Sklepie Google Play (Android)

Zenge w Apple App Store (iOS)

Zenge w Microsoft Store (Windows Phone)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o