Pokemon GO – jak złapać rzadkiego Pokemona?

Granie w Pokemon GO może z czasem nużyć. Ciągle łapiemy te same Pokemony – Pidgey, Weedle czy też Rattata. Ile można, prawda? Jak złapać rzadkiego Pokemona? Jest na to kilka sposobów.

Zwiększ swój poziom

To tak naprawdę podstawowa zasada, którą należy się kierować. Im wyższy zdobywamy poziom, tym mamy większą szansę na złapanie nowego gatunku Pokemona, którego wcześniej nie mieliśmy. Nie ma jednak co się łudzić – wciąż będą nam pojawiać się te pospolite, jak Pidgey lub Rattata. Po prostu szansa na złapanie unikalnego Pokemona na wyższych poziomach są wyższe.

Jak najszybciej awansować? Warto na przykład poczekać z ewolucją kilku Pokemonów i zrobić ją dopiero w momencie wykorzystania Lucky Egg, które daje podwójne punkty doświadczenia. Punkty zdobywamy też za odwiedzanie PokeStops, łapanie Pokemonów i mnóstwo innych czynności. Trzeba po prostu grać, a poziom zacznie szybko rosnąć.

Zmień miejsce łowów

Ciągłe łapanie Pokemonów w tym samym miejscu również jest pozbawione sensu. Pod blokiem lub przy domu nie znajdziemy zbyt wielu rzadkich gatunków. Jeśli ciągle wyskakują nam te same Pokemony, to nawet na wyższym poziomie nie należy spodziewać się cudów.

Warto od czasu do czasu wybrać się na spacer do lasu, na łąkę lub pobliskie akweny wodne – rzeki i jeziora. W końcu częstotliwość występowania danych Pokemonów zależy od otoczenia. Wodne Pokemony najłatwiej znaleźć właśnie przy rzekach i jeziorach, a z kolei roślinne w lasach i na łąkach. Trzeba od czasu do czasu zmieniać otoczenie naszych łowów, aby natrafiać na gatunki, których do tej pory nie odkryliśmy. Nie da się przechadzać tylko po osiedlu i złapać je wszystkie. To byłoby zbyt łatwe!

Zmieniaj pory dnia

Wiele osób o tym zapomina, ale pory dnia też mają znaczenie. Rano jest szansa na złapanie innych Pokemonów niż na przykład późnym wieczorem lub nocą. Oczywiście nadal będziecie trafiać też na te najbardziej pospolite – tak to już działa, ale będzie większa szansa na złapanie gatunku, którego nie mamy jeszcze w swoim Pokedexie.

Im więcej graczy, tym więcej Pokemonów

To kolejna prawidłowość, o której należy pamiętać. Im więcej jest w danym miejscu graczy, tym więcej pojawi się Pokemonów. Stworki zbierają się tak, gdzie są ludzie. Na najwięcej traficie w centrum miasta lub ośrodkach wypoczynkowych. Dlatego czasami warto wybrać się nad często uczęszczaną plażę lub do lasu w pobliżu większego osiedla.

Używaj przedmiotów

Szansą na złapanie rzadkich Pokemonów są też przedmioty dostępne w grze. Inscence i Lure Module wabią dzikie stworki. Oczywiście pojawi nam się pełno Pidgeyów, Weedle i Rattatów, ale od czasu do czasu będziemy mieli też szansę na upolowanie czegoś rzadszego. Zarówno Inscence, jak i Lure Module można zdobyć awansują na wyższe poziomy lub po prostu kupić w sklepie. Bez nich też możemy złapać rzadkie Pokemony, ale z nimi jest po prostu łatwiej. Najlepiej oba przedmioty wykorzystywać właśnie w nowym otoczeniu, a nie pod blokiem.

Jak złapać rzadkiego Pokemona? Zasada jest prosta – musisz ruszyć na łowy. Szukanie w pobliżu domu na niewiele się zda. Zmieniaj otoczenia i pory dnia, a także wspomagaj się dostępnymi przedmiotami. No i przede wszystkim im wyższy poziom, tym większa szansa na rzadkiego stworka. Udanych łowów!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o