Pokemon GO – słownik pojęć i lista wszystkich przedmiotów w grze

W Pokemon GO występuje wiele przedmiotów i miejsc, które dla początkujących graczy mogą być trudne do zrozumienia. Tym bardziej, że gra nie jest dostępna w języku polskim. Dlatego przygotowałem słowniczek gracza Pokemon GO, który wyjaśnia wszystkie aspekty gry.

PokeStops – Niebieskie miejsca na mapie. Wypadają z nich różne przedmioty. Im mamy wyższy poziom, tym lepsze przedmioty otrzymujemy. Odnawiają się co 5 minut.

Gyms – sale, w których można walczyć. Aby przejąć zajęty Gym, trzeba do zera obniżyć jego punkty prestiżu (najczęściej wymaga to kilku wygranych walk). Im wyższy poziom sali, tym więcej Pokemonów może go pilnować. Każdy gracz może zostawić maksymalnie jednego stworka w każdej sali.

Poke Ball – Pokeball służy do łapania Pokemonów. Jeśli trafimy na któregoś, to musimy rzucić w niego Pokeballem, aby go złapać. Najlepiej rzucać w momencie, w którym kółko wokół stworka jest najmniejsze. Kolor zielony kółka oznacza, że będzie on łatwy do złapania. Żółty, pomarańczowy i czerwony oznaczają coraz wyższe poziomy trudności.

Great Ball – Ulepszona wersja Pokeballa. Dzięki niej łatwiej łapać silniejsze stworki.

Ultra Ball –  Jeszcze lepsza wersja niż Pokeball i Great Ball.

Master Ball – Najlepsza wersja Pokeballa jaka jest dostępna w grze. Często nazywany pokeballem do łapanie legendarnych Pokemonów.

Lure Module – Lure Module działa jak wabik. Przez 30 minut przywołuje dzikie Pokemony do PokeStops, w którym zamontujemy Lure Module. Co ważne, Lure Module działa nie tylko dla gracza, który go użył. Jest widoczny dla wszystkich w okolicy! Można go kupić w sklepie lub otrzymać za awans na wyższy poziom.

Incense – działa tak samo jak Lure Module, ale nieco słabiej. Poza tym nie trzeba go używać w PokeStops. Inni nie widzą gdy go używamy, ale też mogą łapać Pokemony, które zostaną zwabione. Do kupienia w sklepie lub zdobycia za awans na wyższy poziom.

Razz Berry – Owoc, który można kupić lub otrzymać. Daje się go dzikiemu Pokemonowi, dzięki czemu ten jest łatwiejszy do złapania.

Egg Incubator – Inkubator dla jajek, które zdobywamy w PokeStops. Bez inkubatora jajko nie zacznie się wykluwać. Każdy gracz ma jeden „wieczny” inkubator. W sklepie można kupić inkubatory, które niszczą się po trzech użyciach.

Potion – Potion to po prostu mikstura uzdrawiająca dla Pokemonów. Odnawia 20 punktów HP. Działa tylko, gdy Pokemon nie został całkowicie powalony.

Super Potion – Lepsza wersja Potion. Odnawia 50 punktów HP. Wypada z PokeStops po osiągnięciu 10 poziomu. Można też dostać za awans na wyższy poziom.

Hyper Potion – Jeszcze lepsza wersja, która odnawia 200 punktów życia. Pojawia się dopiero od 15 poziomu, ale jest bardzo trudna do zdobycia. Warto oszczędzać!

Revive – Stawia na nogi Pokemona powalonego po walce i odnawia mu połowę jego punktów HP.

Max Revive – Jak wyżej, ale odnawia wszystkie punkty HP.

Bag – Plecak, w którym trzymamy wszystkie przedmioty. Na początku gry ograniczony do 350 przedmiotów. W sklepie można kupić ulepszenie, które za każdym razem zwiększa pojemność o 50 przedmiotów.

Pokemon Eggs – Jajka, z których wykluwają się Pokemony. Zdobywamy je między innymi w PokeStops. Są trzy rodzaje jajek – 2 km, 5 km i 10 km. Liczba to określa, jak duży dystans należy pokonać z jajkiem w inkubatorze, aby wykuł się stworek. Im lepsze jajko tym szansa na lepszego Pokemona. Dystans trzeba pokonywać z włączoną grą. Maksymalnie można mieć w danym momencie 9 jajek.

Lucky Eggs –  Też jajka, ale nie z Pokemonami. Użycie ich na 30 minut dwukrotnie zwiększa zdobywane punkty doświadczenia. I tak na przykład odwiedzenie PokeStops nie daje 50 XP, ale 100 XP. Z kolei złapanie nowego gatunku Pokemona to 1000 XP, a nie tylko 500.

PokeCoin – Wirtualna waluta, chociaż kupowana za prawdziwe pieniądze. Można ją też zdobyć za utrzymywanie swojego Pokemona w Gymie. Służy do kupowania przedmiotów i ulepszeń.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o