Tracker wraca do Pokemon GO!

Do Pokemon GO w końcu wraca tracker, który pozwoli na lokalizowanie pobliskich stworków. Będzie działać nieco inaczej od tego, do czego wcześniej mogliśmy się przyzwyczaić.

Na początku w Pokemon GO obecny był tracker, który pozwalał na lokalizowanie pobliskich Pokemonów. Opierał się on na mechanizmie łapek. Im było ich mniej, tym bliżej był dany stworek. Niestety, system szybko przestał działać i z czasem został usunięty z gry. Od tamtej pory gracze czekali na nowy tracker, aby w końcu nie musieli szukać Pokemonów na ślepo. No to właśnie się doczekali.

Nowy system był już od dłuższego czasu testowany w Stanach Zjednoczonych. Na początku był dostępny tylko w San Francisco, ale z czasem jego zasięg się powiększał. Teraz w końcu trafił także do Europy i Polski.

Jak działa Nerby Tracker w Pokemon GO?

Sposób działania nowego trackera w Pokemon GO jest dość prosty. Na liście stworków, które znajdują się w pobliżu, pojawiły się ikony PokeStopów. To właśnie one będą teraz ważną wskazówką w momencie szukania Pokemonów. Kliknięcie w danego stworka wyświetli większą ikonę. Dodatkowo można jeszcze kliknąć w ikonkę „trzech łapek”, aby gra dokładnie na mapie pokazała nam, obok którego PokeStopa znajduje się Pokemon. Jeśli nie zdążymy znaleźć stworka, to gra nas o tym poinformuje.

Co ważne, nowy mechanizm nie pokazuje, że Pokemon znajduje się zaraz obok danego PokeStopa. Nowy tracker ma informować, do którego z nich dany stworek ma najbliżej. Nadal konieczne będzie maszerowanie dookoła danego punkty, aby złapać danego Pokemona. Ale to dobrze, bo przecież nie może być zbyt łatwo.

Szkoda tylko, że z nowego trackera w Pokemon GO nie skorzystają wszyscy gracze. Wiele osób mieszka w miejscach, gdzie nie ma zbyt wielu PokeStopów. W takiej sytuacji gra będzie pokazywać Pokemony, które znajdują się obok najbliższych punktów. Te z kolei mogą być dość daleko. Jednocześnie gra w żaden sposób nie poinformuje, że jakieś stworki są bliżej naszej lokalizacji. Ale jak to mówiąc… coś za coś. Nowy system wydaje się być złotym środkiem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o