Pokemon GO zarobiło niebotyczne pieniądze

Pokemon GO

Pokemon GO z pewnością nie jest już takim hitem, jak w pierwszych tygodniach po premierze. Nie przeszkodziło to grze w zarobieniu niebotycznej wręcz kwoty i to w zaledwie 7 miesięcy. Żadna inna aplikacja mobilna nie zrobiła tego tak szybko.

Wedłu raportu Sensor Tower, Pokemon GO w ciągu 7 miesięcy swojego istnienia wygenerowało przychód na poziomie 1 mld dolarów. Żadna inna aplikacja mobilna nie zrobiła tego tak szybko. Dla porównania, inny mobilny hit – Clash Royale – może poszczycić się zaledwie 550 mln dolarów w ciągu pierwszych 7 miesięcy istnienia.

Pomimo tego Pokemon GO znajduje się „zaledwie” na piątym miejscu wśród aplikacji mobilnych pod względem zarobków w całym 2016 roku. Wynika to przede wszystkim z tego, że gra Niantic zadebiutowała w połowie roku, a pozostali konkurenci z czołówki są obecni już od dawna. Mieli więc więcej czasu na uzbieranie większej kwoty. Na pierwszym miejscu znalazła się gra Monster Strike. Kolejne miejsca zajęły odpowiednio: Clash of Clans, Game of War oraz Mobile Strike.

Wiele osób na pewno zastanawia się także, ile Pokemon GO zarabia aktualnie, gdy zainteresowanie grą znacząco spadło. Wychodzi na to, że Niantic nie ma wielkich powodów do zmartwień. Co prawda przez pierwsze tygodnia Pokemon GO notowało przychód na poziomie aż 18 mln dolarów dziennie, ale wciąż jest całkiem nieźle. Aktualnie gra generuje 1,5-2,5 mln dolarów przychodów na każde 24 godziny. To sporo mniej, ale wciąż wielu deweloperów chciałoby mieć taką pozycję w swoim portfolio.

Pamiętajcie, że już wkrótce Pokemon GO najprawdopodobniej doczeka się sporej aktualizacji, w której udostępnione zostaną stworki z drugiej generacji. Może to skłoni znudzonych do powrotu do gry, chociaż ja jestem zdania, że wciąż potrzebne są większe zmiany, które pozwolą na interakcje z innymi graczami. Możliwość walki poza Gymami oraz system wymiany Pokemonami to są elementy, które ponownie mogą pobudzić zainteresowanie grą.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o