Lollipop – gdzie jesteś? Czekamy…

Android Lollipop miał zadebiutować 3 listopada. Tak się nie stało. Chociaż na oficjalnym blogu pojawił się wpis informujący o tym, że aktualizacje właśnie ruszyły, to jednak nikt się ich jeszcze nie doczekał. Kiedy możemy się spodziewać aktualizacji do Androida 5.0 Lollipop?

Już wcześniejsze doniesienia wskazywały na to, że Android 5.0 Lollipop zostanie udostępniony użytkownikom 3 listopada. Taka informacja pojawiła się nawet w informacji przesłanej przez Google do deweloperów. Wiele osób spodziewało się, że będzie to dzień, w którym zostaną udostępnione obrazy nowego systemu, a także ruszą aktualizacje OTA. Niestety, skończyło się tylko na wpisie na blogu.

Poza tym rzeczony wpis jest niezwykle lakoniczny. Google informuje w nim jedynie o tym, że Android 5.0 Lollipop jest właśnie udostępniany. I to tylko tyle. Nie wiemy, jakie urządzenia dostaną aktualizację w pierwszej kolejności i czy zgodnie z wcześniejszymi plotkami będą to Nexusy 7 bez moduły GSM (a dopiero później wszystkie urządzenia z GSM-em). Nie wiemy kompletnie nic.

Jednak zagraniczne serwisy informują, że Lollipop zacznie być udostępniany już dzisiaj i najprawdopodobniej od razu na wszystkie urządzenia, czyli także Nexusa 4, Nexusa 5 oraz Nexusa 7 z LTE. Podkreślam jednak, że nie są to w pełni potwierdzone informacje, ale warto mieć nadzieję, że rzeczywiście tak się stanie.

Warto śledzić oficjalną stronę Google z obrazami systemów Android dla urządzeń z rodziny Nexus. To najprawdopodobniej właśnie tam Lollipop pojawi się po raz pierwszy i to właśnie w ten sposób najszybciej będziecie mogli zainstalować „lizaka” na swoich telefonach.

A tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na ruch ze strony Google.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o