Gmail zmienił jedną funkcję, ale za to bardzo przydatną

Dodawanie załączników do wiadomości pisanych na Gmailu, oczywiście w aplikacji mobilnej, nie jest zadaniem trudnym. Poradzi sobie z tym nawet mniej doświadczony użytkowników. Nie oznacza to jednak, że nie da się tego zrobić lepiej. Najwidoczniej do podobnego wniosku doszedł Google, który nieco odświeżył tę funkcję.

W nowej wersji Gmaila na Androida pojawiła się nowa opcja „Insert from Drive” (umieść z Dysku), która pozwala na bardzo szybkie i sprawne dodanie załącznika z Dysku Google. Jak wspominałem na wstępie, wcześniej też nie było to specjalnie skomplikowane, ale teraz wydaje się to banalnie proste i co najważniejsze – duże szybsze.

gmail-dysk-google

Aby skorzystać z tej funkcji, należy – w trakcie tworzenia nowego maila – kliknąć w prawym, górnym rogu na ikonę trzech kropek. Po pojawieniu się wszystkich ustawień, wystarczy wybrać „Insert from Drive” (opcja nie jest jeszcze u mnie dostępna, więc nie wiem, jak dokładnie zostanie przetłumaczona). Wtedy naszym oczom ukaże się specjalne okno z plikami zapisanymi przez nas w chmurze od Google’a, w którym możemy wybrać odpowiednie pliki, które mają zostać załączone do wiadomości.

Łatwe i przyjemne.

za: Engadget

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o