Google patentuje nowy sposób uruchamiania aplikacji

Google złożyło nowy wniosek patentowy, który najprawdopodobniej dotyczy nowej funkcji Androida. Pozwoli ona na szybkie uruchamianie aplikacji, jeszcze z poziomu zablokowanego ekranu.

Jeśli chcesz w systemie Android szybko uruchamiać najczęściej używane aplikacje, np. do wiadomości, to masz dwa wybory. Po pierwsze, ustawiasz skróty na ekranie odblokowywania, ale rezygnujesz z dodatkowego zabezpieczenia telefonu, np. rysowania specjalnego wzoru do odblokowywania. Drugi wariant, to większe bezpieczeństwo, ale brak skrótów do aplikacji.

Jednak wkrótce może się to zmienić, ponieważ wniosek patentowy Google pokazuje specjalny system, który pozwala na uruchamianie najpopularniejszych aplikacji z ekranu rysowania wzoru do odblokowania urządzenia. Zasada działania jest bardzo prosta i opiera się po prostu na różnych wzorach. Inny zrobimy w celu odblokowania ekranu, inny dla włączenia aparatu, a jeszcze inny, jeśli zamierzamy wejść w książkę adresową.

Aż dziwi mnie to, że programiści Google’a nie wpadli na to wcześniej. Jest to niezwykle proste, ale zarazem skuteczne rozwiązanie. Być może internetowy gigant zamierza jest zaimplementować w Androidzie 5.0 Key Lime Pie, a być może dopiero w kolejnej edycji. Mam jednak nadzieję, że taka funkcja pojawi się w systemie jak najszybciej, bo rozwiązałaby jeden, dość irytujący problem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o