Nowe Mapy Google wyglądają świetnie

Wielkimi krokami zbliża się premiera Androida Lollipop, a wraz z nią nowego interfejsu najpopularniejszego systemu mobilnego na świecie – Material Design. Google stopniowo przystosowuje wszystkie swoje aplikacje do nowego wyglądu. Właśnie z listy została odhaczona kolejna appka – Mapy Google.

Nie wiem, jak komuś może nie podobać się Material Design. Co prawda na razie spotkałem się tylko z jedną osobą, które nowy interfejs Androida nie przypadł do gustu, ale jednak trafiła się taka osoba i mocno mnie to zaskoczyło. Nie wiem jak wy, ale ja uważam, że Material Design jest po prostu świetny.

Teraz nowy interfejs zawitał do kolejne aplikacji od Google. Mowa o Mapach. Zmian w samej funkcjonalności appki nie ma, ale odświeżony, a w sumie to mocno odmieniony wygląd sprawia bardzo dobre wrażenie. Oczywiście Mapy Google z Material Design pełne są animacji, przejść i żywych kolorów, tak samo, jak pozostałe aplikacje stworzone w nowym stylu Androida.

No dobra, zmiany w funkcjonalności są dwie, ale żadna raczej nie zadziała w Polsce, a przynajmniej w większości naszego kraju. Otóż z Map Google można bezpośrednio rezerwować stolik w restauracji (aplikacja wykorzystuje Open Table), a także zamówić taksówkę Ubera (to akurat może zadziałać w Warszawie).

Nowa wersja Map Google trafia właśnie do Sklepu Play, ale tradycyjnie już, nie wiadomo, kiedy pojawi się u was. Jedni dostaną ją szybciej, a inni nieco później. Jeśli tylko dostępny będzie plik APK, to możecie być pewni, że was o tym poinformujemy. Co ciekawe, nowa wersja powstała także z myślą o iOS. Także użytkownicy urządzeń z nadgryzionym jabłkiem też będą mogli cieszyć się z Material Design, przynajmniej częściowo.

źródło: Google

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o