Tego brakowało w aplikacji Tłumacz Google!

Przedwczoraj pisałem o tym, że Tłumacz Google (Google Translate) ma w najbliższej aktualizacji otrzymać dwie niezwykle ciekawe funkcje – tłumaczenia słuchanych tekstów w locie oraz tłumaczenie tekstów pokazanych przez kamerę urządzenia mobilnego. Dzisiaj Google potwierdził te doniesienia i zaprezentował, jak ma to działać. Niestety, nie wszystkie informacje są tak dobre…

Aplikacja Tłumacz Google zostanie zaktualizowana zarówno w wersji na Androida, jak i Apple iOS. Obie otrzymają nowe funkcje, czyli tłumaczenie, np. znaków drogowych poprzez wskazanie ich aparatem urządzenia oraz tłumaczenie mowy w locie. Pierwsza z nich ma działać następująco:

Google Word Lens iPhone GIF

Z kolei tłumaczenie mowy w locie zostało pokazane na filmie:

I na tym się kończą dobre informacje. Google w tym momencie opracował jedynie tłumaczenia siedmiu języków: angielskiego, francuskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, portugalskiego oraz rosyjskiego. Jak widać, na liście nie ma polskiego i na ten moment nie wiadomo, kiedy się pojawi. Google zapewnia jedynie, że pracuje nad kolejnymi językami.

źródło: Google

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o