Tłumacz Google i inne aplikacje – kiedy one dostaną Material Design?

Google sukcesywnie aktualizuje kolejne aplikacje w myśl konceptu Material Design. Zmian doczekały się już praktycznie wszystkie appki – Mapy, Google+, Gmail, Sklep Play, Kalendarz, czy też Gry Play. Ale wciąż na liście brakuje kilku pozycji. Android Lollipop już zadebiutował, więc wypadałoby nadrobić zaległości. A tych jest jeszcze sporo.

Z Material Design jest pewien problem – występuje on tylko w Androidzie 5.0 Lollipop oraz aplikacjach od Google. Oczywiście internetowy gigant aktualizuje swoje appki, aby zachować spójność swojego systemu operacyjnego. To w pełni zrozumiała decyzja. Ale patrząc na to, w jakim tempie postępują aktualizacje urządzeń poszczególnych producentów i jak wielka jest wciąż fragmentacja zielonego robota, to wypadałoby się zastanowić – czy to ma sens? Bo co mają powiedzieć użytkownicy starszych Androidów? Zainstalują nową wersję aplikacji i będą mieli Material Design. Fajne, bo zmiany są naprawdę ciekawe i trudno, żeby komuś się nie podobały. Ale wtedy już aplikacja nie będzie spójna z systemem operacyjnym i to już może nieco kłuć w oczy.

Poza tym, co z pozostałymi aplikacjami, które wciąż nie doczekały się aktualizacji? Tłumacz Google, Analytics, AdSense, a nawet Google Search. Na szczęście ta ostatnia aplikacja ma dostać aktualizację, a Google nawet już pokazał, jak będzie się prezentować.

google-search-material-design

Google wciąż ma sporo do nadrobienia i mam nadzieję, że wkrótce doczekamy się kolejnych aktualizacji. Nie oszukujmy się – niektóre zmiany będą trudne. Sam nie wyobrażam sobie, jak miałby wyglądać Tłumacz Google w Material Design, nie mówiąc już o aplikacji Analyticsa. Ale jestem pewien, że w Google pracują niezwykle kreatywne osoby, które poradzą sobie z tym problemem. Szkoda, że nie wszyscy będą mogli się cieszyć pełnym Material Design, nie tylko w aplikacjach, ale też w samym systemie.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o