Fuchsia OS będzie obsługiwać aplikacje z Androida

Od wielu miesięcy krążą plotki na temat tajemniczego systemu operacyjnego Google o kodowej nazwie Fuchsia. Prace nad nim mają trwać od przynajmniej kilku lat, ale w ostatnim czasie podobno znacząco przyspieszyły. Czy Fuchsia OS zastąpi Androida?

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej doniesień na temat projektu Fuchsia. Wygląda na to, że system jest tworzony od przynajmniej kilku lat i aktualnie pracuje nad nim potężna grupa programistów w liczbie około 100 osób. To sugeruje, że premiera jest szybciej niż może nam się wydawać.

Niedawno pojawiły się również informacje na temat pierwszych testów Fuchsia OS. System miał zostać zainstalowany na telefonie na co dzień działającym na Androidzie. Według naszej aktualnej wiedzy Fuchsia ma być oprogramowaniem multiplatformowym, który zastąpi jednocześnie Androida i Chrome OS, tworząc spójny ekosystem.  

Teraz docierają do nas kolejne informacje. W AOSP (Android Open Source Project) pojawiło się nowe repozytorium, które jasno pokazuje, że Fuchsia ma obsługiwać aplikacje z Androida. Celem programistów jest stworzenie ART (Android Runtime) dla systemu Fuchsia. Ma on być instalowany za pomocą plików .FAR, które mają być odpowiednikiem androidowego .APK.

Jak to dokładnie będzie działać? Tego póki co nie wiemy. Natomiast niemal pewne jest to, że Fuchsia będzie obsługiwać aplikacje z Androida. Już samo to jest świetną informacją, bo system – o ile zadebiutuje lub gdy to zrobi – nie będzie od nas wymagał zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń.

źródło: 9to5Google

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o