Haker może przejąć twojego iPhone’a

Apple iPhone 5s

W systemie iOS 7 wykryto poważny błąd, przez który haker bez problemu może pokonać wszelkie zabezpieczenia i uzyskać dostęp do wszystkich danych na iPhonie.

Lukę w oprogramowaniu wykryła niemiecka firma Security Reaserch Labs. Zdaniem ich specjalistów, haker może złamać wszelkie zabezpieczenia użytkownika, obojętnie jakie by one nie były i uzyskać dostęp do danych, kont e-mail, a nawet przejąć rachunki bankowe. Dodatkowo włamujący się zdalnie może usunąć wszystko ze smartfona użytkownika.

To nie pierwsze tego typu doniesienie w sprawie najnowszego systemu operacyjnego od Apple. Już wcześniej udowodniono, że przy stosunkowo niewielkim wysiłku można ominąć blokadę czytnikiem linii papilarnych. Użytkownicy informowali także o tym, że możliwe jest wykonanie rozmowy telefonicznej przy zablokowanym ekranie telefonu.

Apple na razie nie komentuje tych doniesień. Wiadomo, że programiści już pracują nad iOS-em 7.0.3, który ma poprawić liczne błędy w oprogramowaniu, ale nie wiadomo czy obejmie to także błąd wykryty przez Security Research Labs.

źródło: TVN24

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o