Aktualizacja GDR3 zostanie zapowiedziana na prezentacji Lumii 1520

Windows Phone 8 GDR3

Tablet Nokia Lumia 1520 miał zostać zaprezentowany 26 września. Najnowsze plotki sugerują, że stanie się to jednak miesiąc później. Jednak nie to jest ważne, bo jeszcze w tym roku Microsoft ma zapowiedzieć aktualizację GDR3 dla wszystkich smartfonów z systemem Windows Phone 8.

Informacja pochodzi od firmy Teslar, która jest australijskim operatorem komórkowym. Na swojej stronie internetowej zamieściła ona informację, według której jeszcze we wrześniu ma być testowana aktualizacja GDR3 dla modelu HTC 8X, który dodatkowo w Australii nie dostanie oprogramowania GDR2 w oczekiwaniu właśnie na kolejny update.

Jeśli premiera tabletu Lumia 1520 rzeczywiście miałaby miejsce 26 września, to jest spora szansa, że Microsoft zapowiedziałbym wtedy ową aktualizację. Do telefonów trafiłaby ona pewnie w listopadzie albo nawet grudniu.

Niestety pojawiają się pogłoski, że Nokia przesunie premierę swojego tabletu na 22 października. Nieco zaskakujące jest to, że sprzęt miałby być pokazany za 10 dni, a dziennikarze z najważniejszych mediów technologicznych jeszcze nie dostali zaproszeń na to wydarzenie. Poza tym cała sprawa przejęcia części mobilnej przez Microsoft też pewnie mocno zajmuje pracowników fińskiego producenta i pewnie nie w głowie im teraz wielkie premiery.

Na razie i tak wszystko to tylko spekulacje.

za: Ubergizmo

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o