Nie kupuj gry Darkest Dungeon ze Sklepu Windows! To oszustwo!

Sklep Windows oraz Windows Phone nigdy nie uchodził i wciąż nie uchodził za idealny market z grami i aplikacjami. Wyszukiwarka działa tragicznie. Często możemy trafić na beznadziejne pozycje, które są kompletnie do niczego. Wiele aplikacji nie było aktualizowanych od wieków. Jednak tego się nie spodziewałem. Oto bowiem w Sklepie Windows pojawiła się gra Darkest Dungeon. Problem polega na tym, że to nie jest tak gra i ktoś zarabia pieniądze na sporym oszustwie.

O całej sprawie poinformował na swoim Twitterze Tyler Sigman – jeden z prezesów Red Hook Studios, czyli twórcy gry Darkest Dungeon. Przestrzegł on wszystkich użytkowników, aby nie kupowali gry ze Sklepu Windowsa, ponieważ nie jest to oryginalna wersja i ktoś zarabia na oszustwie.

Oczywiście bardziej ogarnięci użytkownicy zorientowaliby się w całej sprawie. Wystarczy tylko zwrócić uwagę na kilka elementów:

  1. Wersja w Sklepie Windows kosztuje dużo, dużo mniej,
  2. Plik instalacyjny ma zaledwie 2 MB pojemności, więc to pewnie jakiś spyware,
  3. Opis w Sklepie Windows został napisany łamanym angielskim,
  4. Grę opublikował Balaji Chowdary, a nie Red Hook Studios.

To zresztą nie pierwszy raz, kiedy ten człowiek próbuje oszukać użytkowników. Na jego koncie znajdują się jeszcze takie pozycje, jak chociażby LEGO Batman 3 Beyond Gotham, Watchmen: The in is Nigh oraz VMware Player.

I oczywiście potrafię zrozumieć to, że są na tym świecie oszuści i nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić. Zastanawiam się jednak, jak to się stało, że Microsoft pozwala na publikowanie w swoim sklepie takich rzeczy. Czy aplikacje i gry nie przechodzą kompletnie żadnej weryfikacji i można do Sklepu Windows wrzucać kompletnie wszystko?

za: Eurogamer

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o