Polska otrzymuje medalową tabelę drugiego dnia Mistrzostw Europy Juniorów 2022

Mistrzostwa Europy Juniorów 2022

Trzy najlepsze kraje w tabeli medalowej Mistrzostw Europy Juniorów zmieniły się po Dniu 2.

Wczoraj na szczycie tabeli znalazły się Włochy, a za nimi Hiszpania. Jednak po całej dzisiejszej akcji Węgry prowadzą teraz w mistrzostwach pod względem medali, z Polską na drugim miejscu. Rumunia przez oba dni utrzymywała się na 3. miejscu.

Pomoc sprawie Węgier Nicoletta Badar, 16-latek pokonał 200 metrów wolnych kobiet w 1:58,43. Udało mu się obronić tytuł z Mistrzostw Europy Juniorów w 2021 roku, a dzisiejszy wysiłek był prawie o sekundę szybszy.

Polska dostała duży impuls dzięki deblowi Krzysztof i Michał Chmielewski Zajął 2 miejsce w biegu na 200m chłopców. Pierwszy z nich znalazł się na szczycie podium z superszybkim wynikiem 1:55,49, podczas gdy drugi zdobył srebro dla kraju w 1:56,88.

Kasaveri Masiuk Zdominował też dla Polski, wygrywając 50 m mężczyzn z czasem 24,65, po raz 25. w stawce.

Rumunii David Popovici Pokonała solidny finisz 1:45,45 na 200 m stylem dowolnym, pokonując pole o ponad 2 sekundy w drodze do złota w tej samej konkurencji, którą wygrała na tegorocznych mistrzostwach świata seniorów.

READ  Mattie Kesh nauczył się już hymnu Polski od YOUTUBE, przygotowując się do debiutu po zostaniu gwiazdą Aston Villi