Kiedy Nexusy dostaną aktualizację do Androida 4.4 KitKat?

Android 4.4 KitKat

Google oficjalnie poinformowało – za pomocą wpisu na Google+ – że już dzisiaj pierwsi użytkownicy Nexusa 7 i Nexusa 10 otrzymają aktualizację systemu operacyjnego.

Oczywiście mowa o aktualizacji do systemu Android 4.4 KitKat, który został zapowiedziany już 2 tygodnie temu. Do tej pory mogli się nim cieszyć tylko posiadacze najnowszego Nexusa 5, a teraz w końcu doczekali się go także użytkownicy tabletów.

Co ważne, w przypadku Nexusa 7 informacja dotyczy zarówno modelu z 2012, jaki 2013 roku, ale tylko w wersji z samym Wi-Fi. Osoby, które kupiły tablet z modułem 3G muszą jeszcze poczekać na swoją kolej. Tak samo wygląda sytuacja z użytkownikami smartfona Nexus 4. Google poinformowało, że ich czas wkrótce nadejdzie, ale oczywiście oficjalna data nie została jeszcze podana.

Pamiętajcie też, że jak to w przypadku Google i Androida bywa, aktualizacja przebiega etapowo. Oznacza to, że niektórzy otrzymają nowe oprogramowanie jeszcze dzisiaj, a inni będą musieli poczekać na swoją kolej trochę dłużej.

Jeśli nie należycie do osób cierpliwych, to jest prosty sposób na przyspieszenie procesu aktualizacji. Wystarczy wejść w ustawienia aplikacji. Wybrać zakładkę wszystkie. Znaleźć „Google Service Framework” i wymusić jej zatrzymanie, a następnie wyczyścić dane. Gdy już to zrobicie, wystarczy wejść w aktualizacje systemu i sprawdzić czy macie dostępną nową wersję oprogramowania. Ważne jest to, że nie zawsze działa to za pierwszym razem. Czasami czynność trzeba powtórzy kilka, a czasami nawet kilkanaście razy.


2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Damian JaroszewskiSzymon Rudawski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Szymon Rudawski
Gość
Szymon Rudawski

Czy działa to w przypadku nexusa 7 3G?

Damian Jaroszewski
Gość

Nexus 7 3G jeszcze nie dostał aktualizacji OTA, więc w tym momencie nie zadziała. Próbuj jak już Google wypuści aktualizację dla tego modelu.