W końcu ruszyły aktualizacje OTA dla Nexusa 4!

KitKat on Nexus 4

W końcu! Wszyscy posiadacze Nexusów 4 doczekali się chwili, w której w każdym momencie na ich telefonie może pojawić się informacja o aktualizacji do Androida 4.4.

Właśnie dzisiaj ruszyły aktualizacje OTA (Over the Air) dla Nexusów 4. W trakcie wgrywania nowej wersji systemu operacyjnego, pobierane jest około 238 MB danych, więc zalecam wykonywanie tej czynności przy połączeniu WiFi. Co ciekawe system jest aktualizowany do wersji KRT16S, a nie KRT16O, która została udostępniona w zeszłym tygodniu (i którą mam na swoim telefonie). Nowy build najprawdopodobniej naprawia kilka błędów, ale Google nie chwali się, o co dokładnie może chodzić.

To najprawdopodobniej był też powód przedłużającej się aktualizacji. Google chciało być pewne, że w oprogramowaniu nie będzie żadnych błędów, które mogłyby powodować frustrację wśród użytkowników. I chyba należy ich za to pochwalić. Lepiej późno, ale porządnie, a nie szybko i byle jak.

Jeśli chcecie przyspieszyć aktualizację na swoich telefonach, to musicie wejść w ustawienia aplikacji, wybrać wszystkie i na liście znaleźć „Google Framework Service”. Po kliknięciu w nią należy kolejno wymusić zatrzymanie i wyczyścić dane. Następnie wystarczy tylko przejść do informacji o telefonie i sprawdzić aktualizację. Sposób nie zawsze działa za pierwszym razem. Czasami czynność trzeba powtórzyć kilka, a nawet kilkanaście razy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o