Adobe Lightroom od teraz całkowicie za darmo dla użytkowników Androida

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Adobe mocno zaznaczyło swoją obecność na rynku mobilnym. Do sklepów z aplikacjami trafiają kolejne pozycje spod szyldu firmy. Jedną z nich jest świetny Adobe Lightroom do edytowania zdjęć. Jeszcze lepsza informacja jest taka, że od dzisiaj jest on zupełnie darmowy.

No dobra, w kwestii wyjaśnienia – wcześniej również nie trzeba było płacić za aplikację, ale konieczne było posiadanie konta Adobe Creative Cloud. Teraz ten wymóg został zniesiony, a to oznacza, że z appki można korzystać bez ograniczeń i bez tworzenia dodatkowych kont. To powinno spodobać się miłośnikom prywatności.

A warto z Adobe Lightroom korzystać. Co prawda nie ma tak dużych możliwości, jak desktopowa wersja, ale z pewnością przewyższa wielu konkurentów. Na uwagę zasługują przede wszystkim takie funkcje, jak: automatyczne dostosowywanie zdjęć, synchronizacja między urządzeniami (tu potrzebne jest konto Adobe Creative Cloud), nakładanie filtrów na fotografie, a przede wszystkim obsługa plików w formacie RAW.

Co ciekawe, podobna rzecz miała już miejsce na urządzeniach marki Apple i to już w październiku. Także posiadacze Androida, nie po raz pierwszy w przypadku Adobe, są 2 miesiące za znajomymi z iPhone’ami i iPadami. Na dodatek przedstawiciele Adobe stwierdzili, że nowa aplikacja została świetnie przyjęta przez użytkowników systemu iOS i mają nadzieję na taki sam odzew w przypadku Androida. Najwyraźniej czasami trzeba też powiedzieć o rzeczach oczywistych, jak chociażby to, że ludzie lubią darmowe aplikacje.

Adobe Lightroom możecie pobrać ze Sklepu Google Play lub Apple App Store:

google_play

apple_store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o