Każdy użytkownik Androida 2.3 lub wyższego otrzyma aktualizację Usług Google Play (plik APK do pobrania)

Każdy telefon z Androidem w wersji co najmniej 2.3 dostanie wkrótce aktualizację Usług Google Play do wersji 5.0. Wprowadzi ona wiele nowości, które zostały zaprezentowane w trakcie niedawnej konferencji Google I/O.

Aktualizacja właśnie dzisiaj powinna zacząć trafiać na pierwsze smartfony z Androidem, o czym Google oficjalnie poinformował za pomocą swojego bloga dla deweloperów. Już w środę dowiedzieliśmy się, co nowa wersja Usług Google Play przyniesie, a są to między innymi: obsługa urządzeń Android Wear, nowe Gry Google Play, obsługa Cast, nowy dysk Google, zmiany w Portfelu Google, nowe reklamy mobilne i jeszcze kilka innych elementów.

W ten sposób, poprzez aktualizację Usług Google Play, użytkownicy nawet starszych wersji Androida mogą cieszyć się nowymi funkcjami zielonego robota. Nie trzeba zmieniać całego systemu, wystarczy nowa wersja Google Play Services. W ten sposób Google broni się przed zarzutem o dużą fragmentację Androida, która bez wątpienia jest faktem i chociaż tego typu aktualizacje rzeczywiście rozwiązują sporą liczbę problemów, to jednak nie są lekiem na całe zło. Nowy Android to jednak nowy Android, a stary z nowymi usługami, to zaledwie namiastka tego, co powinniśmy otrzymywać.

Co ciekawe, o aktualizacji Usług Google Play do wersji 5.0 pisałem już tydzień temu. Tam też podałem linki do pobrania pliku APK. Sam cieszę się nowymi usługami już od 26 czerwca.

Linki:

Android FileHost

ZippyShare

Media Fire

Mega

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o