Facebook chce konkurować z Pocketem. Oto nowa funkcja o nazwie Save

Minęły już dwa lata odkąd Facebook przejął startup Spool, który tworzył aplikację typu „przeczytam później”. Widocznie aż 24 miesięcy potrzebowali programiści, aby stworzyć swoją wersję, która byłaby w stanie konkurować z najpopularniejszą aplikacją tego typu, czyli Pocket. Oto nowa funkcja Facebooka o nazwie Save.

Nazwanie Facebook Save aplikacją nie byłoby precyzyjne, ponieważ Save tak naprawdę stanie się częścią samego serwisu społecznościowego i jego oficjalnych aplikacji. Sam działanie jest niezwykle proste. Wystarczy tylko wysunąć okno opcji danego wpisu (ikona strzałki w dół) i tam pojawi nam się do wyboru właśnie save (po polsku może to się nazywać po prostu zapisz). Po kliknięciu dany link zostanie zapisany i później będziemy mogli go łatwo odnaleźć.

facebook-save-2

Wszystkie zapisane przez nas linki mają być grupowane w zależności od rodzaju treści. A zapisywać będzie można zwykłe odesłania do stron internetowych, miejsca, wydarzenia, czy też pliki muzyczne i wideo. Facebook co jakiś czas będzie nam też przypominał o tym, co zapisaliśmy. Stosowny komunikat, z miniaturami zapisanych materiałów, ma się pojawiać w naszym newsfeedzie.

facebook-save-3

Oczywiście zapisanymi materiałami będziemy mogli się także dzielić ze znajomymi lub udostępniać je na naszej tablicy, ponieważ normalnie nie będą one widoczne dla nikogo innego prócz nas samych. Ważne jest też to, że aby otworzyć zapisany link, konieczne będzie połączenie z siecią, ponieważ Facebook – wzorem Pocket lub Instapaper – nie będzie cache’ował treści i trzymał ich offline’owej wersji gdzieś w swojej pamięci.

Facebook Save ma być dostępne dla wszystkich, zarówno w wersji na Androida, iOS oraz w tradycyjnej, webowej wersji serwisu w ciągu kilku najbliższych dni.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o