Google Now zaczyna porozumiewać się po polsku (wideo!)

Jeszcze do niedawna żaden asystent głosowy w mobilnych systemach operacyjnych nie potrafił się z porozumiewać z Polakami w ich ojczystym języku. To jednak szybko się zmienia. Niedawno zapowiedziano obsługę Siri w języku polskim, a dzisiaj – jak się okazuje – również Google Now zaczął rozumieć naszą mowę. Ale nie ma aż tak wielkich powodów do ekscytacji…

Google Now zaczął rozumieć zadawane przez nas pytania. Jednak nie działa to idealnie. Możemy zapytać, jak wysoka jest Wieża Eiffla i uzyskamy na to odpowiedź, ale już na pytanie „ile lat ma Benedykt XVI” nie udało mi się uzyskać odpowiedzi. Co ciekawe, gdy zapytałem „ile lat ma Benedykt”, Google odpowiedział.

Działa także uruchamianie aplikacji, ale zaledwie kilku. Mówiąc „otwórz Instagram” włączymy popularny serwis ze zdjęciami, a komenda „otwórz Gmail” otworzy aplikację do obsługi googlowskiego maila. Niestety „otwórz Facebooka” już nie działa, a „otwórz Messengera” otwiera aplikację do SMS-ów i MMS-ów (z Androida Lollipop). Także pod tym względem jest jeszcze wiele do poprawienia.

Wygląda na to, że Google na razie wprowadził tylko częściową obsługę naszego języka w Google Now i jest jeszcze ogromne pole do popisu. Jednak to i tak dobra wiadomość, bo to sygnał, że już coraz bliżej do pełnej obsługi asystenta głosowego w Androidzie. Skoro prace już się zaczęły i nawet widzimy tego pierwsze efekty, to możemy powoli zacząć się cieszyć.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Damian JaroszewskiMYSTERIOUS SOUL Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MYSTERIOUS SOUL
Gość
MYSTERIOUS SOUL

Chciałem pobrać Google Now a zamiast tego wyszło Google Now Launcher . Miałem 3 opcje ustawienia ekranu i na tym koniec. Gdy testowałem komendą np. Ok Google , pokaż moje zdjęcia to pokazał w ogóle co innego. Drugi test : Pokaż mapę Szczecina … nie pokazał. Więc faktycznie jest jeszcze niedopracowany.

Damian Jaroszewski
Gość

Google Now jest już w każdym Androidzie. Nie trzeba nic pobierać ze Sklepu Google Play. Google Now Launcher to – jak sama nazwa wskazuje – launcher ;)