Odbierałeś SMS-y przez Hangouts? Szykuj się na zmiany

Aplikacja Hangouts jest obecna na każdym smartfonie z Androidem. Służy do komunikacji ze znajomymi, a od 2013 roku także do odbierania SMS-ów i MMS-ów. Jednak wkrótce czekają ją spore zmiany. Według serwisu Phandroid Google usunie z aplikacji funkcję odbierania SMS-ów i MMS-ów.

Początkowo odbieranie SMS-ów i MMS-ów nie działało w Hangouts zbyt dobrze. Nowa funkcja sprawiła programistom Google mnóstwo problemów. Z czasem usunięto wszystkie usterki i aplikacja zaczęła być używana przez spore grono użytkowników. Nieprzekonani cały czas mogli korzystać z innych aplikacji, np. – co nieco dziwne – innej appki Google o nazwie Messenger (tak, nazywa się tak samo, jak komunikator Facebooka). Jednak domyślnie do Hangouts obsługiwał nasze SMS-y i MMS-y.

Wkrótce ma się to zmienić. Funkcja odbierania wiadomości ma zniknąć z Hangouts. Nie wiadomo do końca dlaczego, ale najprawdopodobniej Google nie chce dublować tego samego w dwóch różnych aplikacjach. Mogło to powodować zamieszanie wśród użytkowników. Dlatego też odbieranie SMS-ów i MMS-ów zniknie z Hangouts. Aplikacja pozostanie komunikatorem do rozmawiania z innymi posiadaczami konta Google.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy dojdzie do porzucenia funkcji. Najprawdopodobniej stanie się to przy okazji najbliższej aktualizacji, ale data jej przeprowadzenia pozostaje tajemnicą. Jeśli korzystaliście do tej pory z Hangouts, to polecam aplikację Messenger. Doskonale sprawdza się w swojej roli przede wszystkim dlatego, że ma wszystkie potrzebne funkcje, a jest przy tym prosta i intuicyjna.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
regoat Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
regoat
Gość
regoat

kombinuja s tym jak kon pod gore