Heroes of Might and Magic III HD zadebiutowało na systemy Android oraz Apple iOS

Zapowiedziom stało się zadość i dzisiaj gra Heroes of Might nad Magic III HD oficjalnie pojawiła się w Sklepie Google Play oraz Apple App Store. Gra nie jest darmowa i trochę kosztuje, ale przecież mówimy o Heroesach, na dodatek trzeciej, czyli wciąż uznawanej za najlepszą części. To gramy?

Heroes of Might and Magic III to absolutna klasyka świata gier. Tytuł powstał w 1999 roku i od tamtego czasu wyszło kilka kolejnych części. Jednak żadna nie spotkała się już z tak ciepłym przyjęciem, jak właśnie trójka. Do dzisiaj – pomimo upływu lat i lekkiego trącenia myszką – wciąż jest ona uznawana za najlepszą odsłonę całej serii. Nic dziwnego, że deweloper postanowił przenieść klasykę na urządzenia mobilne.

Gra zadebiutowała właśnie w Sklepie Google Play oraz Apple App Store. Dostępna jest tylko na tablety, więc nie zainstalujecie jej na smartfonach. Koszt zakupu to około 41 zł (9,99 euro na Apple iOS), więc nie jest to mała kwota, przynajmniej jak na grę mobilna. Twórcy zapewniają, że grafika została odświeżona i przystosowana do wyższych rozdzielczości, a interfejs sprawdzi się doskonale przy ekranach dotykowych. Heroes of Might and Magic III to rozgrywka dla jednego gracza, podzielona na 7 kampanii i 50 map, edytor map, a także tryb dla wielu graczy, więc zabawy jest naprawdę sporo. Wadą jest to, iż nie ma polskiej wersji językowej, ale to chyba niewielki problem.

Heroes of Might and Magic III HD możecie kupić w Sklepie Google Play lub Apple App Store:

google_play

apple_store

  • esbjorn

    Trochę droższe od GTA San Andreas, ale z pewnością też i lepsze!