3D Touch na Androidzie? Instagram właśnie wprowadza go w swojej aplikacji

Nowe iPhone’y mają zupełnie nową funkcję, która dość znacząco zmienia sposób poruszania się po systemie. Mowa o 3D Touch, czyli możliwości naciskania ekranu urządzenia. Służy to do szybszego uruchamiania dodatkowych opcji w systemie i aplikacjach. Teraz podobną funkcję będą mogli przetestować posiadacze Androida, dzięki nowej wersji aplikacji Instagram.

Oczywiście nie jest to zupełnie to samo, co 3D Touch. Rozwiązanie Apple jest w pewnej części rozwiązaniem sprzętowym, a nie tylko programowym. Nowe iPhone’y wykorzystują specjalnie stworzone do tego ekrany. Nie oznacza to jednak, że nie da się zrobić czegoś podobnego, na wzór 3D Touch.

Jeśli mówimy o aplikacjach firm trzecich, to 3D Touch dość szybko pojawiło się w appce Instagrama. Teraz Facebook, który jest właścicielem serwisu, najwyraźniej nie chce, aby posiadacze telefonów i tabletów z Androidem poczuli się gorsi. Dlatego też wymyślono bardzo podobne rozwiązanie do 3D Touch. Okazało się, że specjalny ekran wcale nie jest potrzebny.

Wystarczy po prostu dłużej przytrzymać palec na miniaturce zdjęcia, aby zostało ono powiększone. Bez odrywania palca od ekranu możemy zjechać na jeden z przycisków pod zdjęciem, aby  je polubić, zobaczyć profil danego użytkownika lub podać dalej. Puszczenie ekranu spowoduje ponownie zminiaturyzowanie zdjęcia. Przy okazji telefon ma dawać sygnał zwrotny w postaci delikatnych wibracji.

Nowa funkcja jest dostępna w aplikacji Instagrama w wersji 7.13.0. Jeśli nie chcecie czekać na aktualizację, to możecie pobrać plik APK z serwisu APKMirror.

źródło: Android Police

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o