Bądź pierwszy z nowościami na Instagramie – właśnie ruszają beta testy

Wciąż przybywa użytkowników Instagrama. Serwis do udostępniania zdjęć z nałożonymi filtrami stał się jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowych na świecie. A głównym narzędziem Instagrama jest oczywiście aplikacja mobilna. Jeśli używacie jej często i namiętnie, to mam dla was dobre wiadomości – Instagram właśnie uruchomił beta testy aplikacji w wersji na system Android. A to oznacza, że jako pierwsi możecie poznawać wszystkie nowości w tym popularnym serwisie. Fajne? Pewnie, że fajnie!

Zanim przyłączycie się do odpowiedniej grupy, aby uczestniczyć w beta testach aplikacji Instagram, musicie wiedzieć kilka rzeczy, o których zresztą zostaniecie poinformowani przez Instagrama:

  • Aplikacja w wersji beta zastąpi tradycyjną wersję appki, więc stracicie możliwość korzystania z oficjalnego wydania ze Sklepu Google Play.
  • Wszystkie nowe funkcje, które pojawią się w aplikacji Instagram Beta są dopiero w trakcie tworzenia i mogą nie działać prawidłowo, tak samo, jak cała aplikacja.
  • W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z programu beta Instagrama i wrócić do podstawowej wersji aplikacji ze Sklepu Google Play.

Jeśli zgadzacie się na te warunki, to możecie się zapisać do Grupy Google, dzięki której uzyskacie dostęp do aplikacji Instagram Beta. Po przyłączeniu się do grupy musicie przejść kolejne kroki, które w gruncie rzeczy polegają na zaakceptowaniu regulaminu, kliknięciu w link i pobraniu lub zaktualizowaniu aplikacji. I to tyle. Od tego momentu będziecie pierwsi wiedzieć o planowanych nowościach.

instagram_ikona

Beta testy to świetny sposób na poznanie opinii użytkowników i zarazem przetestowanie aplikacji. Z takiej formuły korzysta już wielu deweloperów i często aplikacja beta uchodzi nawet za lepszą niż standardowe wydanie. Tak jest chociażby w przypadku Facebooka Beta na system Windows Phone. Co prawda nie jest to oficjalna appka od Marka Zuckerberga i spółki, ale od Microsoftu, ale nie zmienia to faktu, że chyba nie ma lepszego klienta fejsa na mobilne kafelki niż właśnie ten.

Mam nadzieję, że w przypadku Instagrama Beta rzeczywiście będą testowane jakieś ciekawe i innowacyjne funkcje, a nie tylko kosmetyczne zmiany. W końcu Instagram od dawna nie przeszedł wielkiej zmiany. Co prawda ostatnio dodano kilka nowych filtrów, ale to wciąż za mało i wielu użytkowników przerzuca się na inne aplikacje do edycji zdjęć (chociaż finalnie i tak lądują na Instagramie). To na pewno spory problem dla twórców serwisu, z którym szybko muszą sobie poradzić. Nawet filmy nie przyjęły się aż tak dobrze, jak wielu sądziło. Owszem, są obecne, ale to i tak Vine cały czas jest liderem tego rynku i swojej pozycji nie odda zbyt szybko.

A przy okazji, to możecie też śledzić naszego Instagrama.

źródło: Android and Me

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o