Zmień ekran swojego telefonu, dzięki Live Lock Screen Beta od Microsoftu

Użytkownicy Windows Phone 8.1 w końcu mogą zmienić swój ekran odblokowywania telefonu. Stało się to możliwe dzięki aplikacji Live Lock Screen Beta od Microsoftu, którą już sprawdziliśmy.

Aplikacja nie jest specjalnie rozbudowana, bo i nie musi być. Jej zadanie jest tylko jedno – pokazywać ładny ekran odblokowywania telefonu i to też robi. Live Lock Screen Beta daje nam tak naprawdę trzy opcje do wyboru.

Po pierwsze, możemy wybrać to, jak prezentowana będzie godzina. To dość ważne, ponieważ często sięgamy po telefon, aby właśnie sprawdzić, np. ile zostało jeszcze czasu do końca pracy lub kiedy zacznie się mecz ulubionej drużyny. W tym momencie mamy do wyboru sześć różnych prezentacji godziny – pięć do tradycyjnych, ze zwykłymi liczbami arabskimi oraz jedną dość odjechaną, z kręgami zamiast wskazówek.

live-lock-screen-beta-windows-phone-3

Po drugie, wybieramy to, czy tło aplikacji ma być nasze własne, czy też ma być pobierane ze zdjęć Bing. W przypadku pierwszej opcji możemy wybrać wśród kilku już wgranych grafik lub wybrać własną. Jeśli zdecydujemy się na fotografie z Binga, to co jakiś czas zobaczymy inne zdjęcie. Trzeba jednak przyznać, że są one po prostu świetne i ja zdecydowałem się właśnie na tę opcję.

Niestety, aplikacja wymaga Windows Phone 8.1, więc na razie niewielu użytkowników może się z niej cieszyć. Na szczęście działa także na słabszych urządzeniach z 512 MB RAM-u, więc już za kilka tygodni wszyscy posiadacze telefonów z Windows Phone, którzy zaktualizują je do wersji 8.1, będą mogli się nią cieszyć.

Jeśli macie już WP 8.1, to aplikację Live Lock Screen Beta pobierzecie ze sklepu Windows Phone.

 • kotix

  Zauwazalny lag przy wlaczaniu ekranu i zauważam problem ze stabilnością przy odblokowaywaniu ekranu. Zdarzają sie restsrty przy wyciąganiu z kieszenie, czyli problem z “podglądem”. Musiałem odinstalować szybko. Wersja beta wiec czekam na poprawki.

  • Oficjalny Windows Phone 8.1 czy wersja dla deweloperów?

   • kotix

    Wersja dev. Rano zainstalowałem i wybrałem sie w podróż pociągiem z młodzieńcem… Jak przyszlo do kontroli biletu na telefonie zaczal sie restartować…byl stres

    • To może stąd też problemy z aplikacją. U mnie na oficjalnej wersji nie ma żadnych problemów. Z drugiej strony to jednak beta, więc u jednych może działać, a u innych gorzej.

     • Tomek

      Też mam wersję dev systemu, to na razie poczekam z instalacją.