Microsoft już pracuje nad Windows Phone 9

System operacyjny Windows Phone 8 jeszcze nie zdążył się na dobre zadomowić na światowych rynkach, a Microsoft już pracuje nad jego następcą. Tak przynajmniej można wywnioskować po jednym z ogłoszeń o pracę.

Gigant z Redmond szuka aktualnie inżynierów, którzy mieliby uczestniczyć w całym procesie tworzenia nowego systemu Windows Phone 9. Pojawiają się nawet plotki, że już jest gotowa bardzo wczesna wersja nowych okienek i Microsoft właśnie testuje ją na telefonach marki Nokia i HTC.

Z jednej strony nie powinno to być dla nikogo zaskoczeniem. Jak tylko pojawia się jakaś wersja systemu operacyjnego, to logicznym następstwem jest rozpoczęcie prac nad jego kolejną wersją. Nie inaczej jest w przypadku Windowsa Phone. Microsoft bez wątpienia ma ciężki orzech do zgryzienia. Nie jest tajemnicą, że Android oraz iOS dzielą i rządzą. Druga strona medalu jest taka, że na rynku pojawia się coraz więcej konkurentów i każdy będzie chciał zająć swoje wygodne miejsce.

Microsoft na pewno ucieszyłby się, gdyby Samsung wszedł w system Windows Phone 9 lub nawet Windows Phone 8. Nie ma jednak co na to liczyć. Koreańczycy zarabiają na Androidzie więcej niż samo Google. Poza tym szykują swój własny OS, czyli Tizen.

Źródło: PhoneReview

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o