Minecraft: Pocket Edition na Windows Phone 8.1 już jest!

Minecraft na Androida

Minecraft to dla mnie fenomen. Prosta gra z jeszcze prostszą grafiką, w której chodzi o budowanie, zdobyła serca milionów graczy na całym świecie. Z czasem twórcy zaczęli wydawać wersje na urządzenia mobilne, ale wciąż brakowało wydania na Windowsa Phone. Po tym, jak Minecraft został kupiony przez Micrsofot, była to tylko kwestia czasu. No i właśnie ten czas nastąpił. Minecraft: Pocket Edition został właśnie wydany na system Windows Phone 8.1.

Tym samym posiadacze telefonów z mobilnymi kafelkami, czyli przede wszystkim użytkownicy smartfonów z linii Lumia, mogą dołączyć do już ponad 100-milionowej społeczności graczy Minecrafta.

Ważną informacją jest to, że Minecraft: Pocket Edition na Windows Phone 8.1 ma wszystkie funkcje wcześniejszych wydań mobilnych, w tym tryby – Survival oraz Creative. Możliwe jest także to, co chyba jest esencją gry, czyli rozgrywka z innymi graczami.

Niestety, Minecraft nie jest darmowy. Co więcej, nie jest nawet specjalnie tani. Może i 22,99 zł to nie jest bardzo wygórowana cena, ale jak na tytuł mobilny, to jednak trochę już kosztuje. Minecraft: Pocket Edition na Windows Phone 8.1 możecie kupić i pobrać ze Sklepu Windows Phone. Gra ma działać na wszystkich urządzeniach działających na systemie w wersji 8.1, czyli także na tych z 512 MB pamięci RAM. To zdecydowanie dobra wiadomość dla miłośników marki.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o