Vivid Games nie zwalnia. Już trwają prace nad nową grą

Już wkrótce zadebiutuje nowa gra od Vivid Games, czyli Godfire: Rise of Prometheus. To kolejna, po Real Boxing, gra mobilna AAA od bydgoskiego dewelopera. Co dalej? Oczywiście prace nad kolejnym wielkim tytułem.

Pierwszy kwartał 2014 roku był bardzo dobry dla Vivid Games. Deweloper odnotował 94-procentowy wzrost sprzedaży do 2,76 mln zł i aż 107-procentowy wzrost zysku netto do 370 tys. zł, co przełożyło się na wyższy wskaźnik EBITDA, który rok do roku urósł z 0,3 mln zł do 0,5 mln zł.

Tak świetne wyniki udało się osiągnąć między innymi wciąż rosnącej sprzedaży gry Real Boxing, a także zwiększającym się wpływom z mikropłatności, które stanowią już ponad 50 proc. przychodów z gry. To jednak nie koniec planów związanych z grą bokserską. Już w czerwcu zadebiutuje ona także w wersji na… komputery osobiste (premiera na platformie Steam), a także w wersji freemium, ale to na razie tylko na rynkach azjatyckich.

Co ciekawe, prezes firmy – Remigiusz Kościelny – już zapowiedział rozpoczęcie prac nad kolejny tytułem typu AAA, ale na razie nie chce zdradzić żadnych szczegółów na jego temat. Wiemy jedynie, że gra docelowo ma trafić do sprzedaży w przyszłym roku.

Czytaj także:

Recenzja Real Boxing (iOS/Android)
Vivid Games zalicza rekordowy rok
Vivid Games prezentuje pierwszy trailer z Godfire Rise of Prometheus

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o