Auć! Od przyszłego miesiąca aplikacje na Windows Phone będą droższe

Możemy się spierać, możemy się z tym nie zgadzać, możemy nawet protestować, ale tak naprawdę, to mogliśmy się tego spodziewać. Informacja nie jest zbyt dobra, ale nic nie jesteśmy w stanie z tym zrobić. O co chodzi? Od przyszłego miesiąca podrożeją aplikacje na system operacyjny Windows Phone. Jest to związane z drożejącym dolarem. Niestety, podwyżka będzie dotyczyć także naszego kraju, więc miłośnicy mobilnych kafelków muszą się przygotować na nieco wyższe ceny w sklepie z aplikacjami. Smutne, ale prawdziwe.

Podwyżka jest związana z rosnącą ceną dolara i nie ma na celu zwiększenia zysków samego Microsoftu i deweloperów aplikacji mobilnych. To po prostu korekta związana z szalejącymi kursami najpopularniejszy walut. I o ile ceny w Stanach Zjednoczonych pozostają nienaruszone, o tyle w pozostałych krajach zostaną dopasowane do aktualnie panującej sytuacji na rynku walutowym. A to oznacza po prostu niewielkie podwyżki, także w Polsce. Chociaż nie wiem, czy określenie „niewielkie” jest w tym przypadku słuszne, ponieważ Polacy będą płacić aż o około 20 procent więcej. To sporo.

Podobne podwyżki czekają także użytkowników w takich krajach, jak: Ukraina, Dania, Norwegia, Wenezuela, Rosja, Szwecja, Kolumbia, Argentyna, Chile, Węgry, Indonezja, Rumunia, Wielka Brytania, Meksyk i Czechy. Oczywiście nie w każdym z tych państw będzie to aż 20 procent, ale ceny będą wyższe.

Nie ma jednak co wieszać psów na samym Microsofcie. To absolutnie nie jest wina amerykańskiej firmy. Taka jest aktualnie sytuacja na rynku walutowym i musimy się z tym pogodzić. Wcale nie jest powiedziane, że to samo za chwilę nie stanie się w pozostałych marketach z aplikacjami. Zresztą najlepszym przykładem tego typu jest niedawna podwyżka cen w oficjalnym sklepie Apple. Kwoty, jakie musimy zapłacić za MacBooki, iPhone’y lub iPady, zwiększyły się o kilkaset złotych. To także reakcja na drożejącego dolara. Gdyby ceny pozostały na tym samym poziomie, to deweloperzy producenci otrzymywaliby mniej pieniędzy za swoją pracę.

Nie zmienia to jednak faktu, że dla wielu użytkowników może to być dość bolesny proces. Ale tak już jest i nic nie możemy z tym zrobić. Podwyżki mają wejść w życie w tygodniu zaczynającym się 13 kwietnia, więc już za niecały miesiąc. Jeśli kupujecie dużo aplikacji w Sklepie Windows Phone, to przygotujcie się, że ceny będą nieco wyższe.

źródło: Windows Central

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o