Jest już Sklep Google Play 5.0.31 – co nowego? (plik APK do pobrania)

Google rozpoczął aktualizację Sklepu Google Play z aplikacjami, filmami, książkami, muzyką i grami na Androida. Nowa wersja jest kolejny krok w kierunku płaskiego Material Design i kilka mniejszych usprawnień.

Po pierwsze, zmienia się ikona samego sklepu. Staje się ona całkowicie płaska, co odpowiada aktualnym trendom. Wszystkie zmiany, jeszcze od czasów Android Market, możecie prześledzić na poniżej grafice. Pomysł na ikonę pozostał ten sam (torba z logo sklepu), ale z każdym kolejnym wydaniem stawała się ona coraz bardziej płaska.

sklep-google-play-ikony

Po drugie, zmienione zostało ułożenie działu „co nowego”. Przy wcześniejszej wersji Sklepu Google Play 4.9 trzeba było zjeżdżać na sam dół listy, aby dowiedzieć się, co przynosi konkretna aktualizacja aplikacji, czy też gry. Teraz nie tylko sekcja została przeniesiona wyżej, to jeszcze otrzymała zielone tło, dzięki czemu znacząco wyróżnia się na tle pozostałych informacji o danej pozycji. To zdecydowanie dobry ruch ze strony Google. Wcześniejsze ułożenie nie było do końca przemyślane, ale ktoś najwyraźniej to zrozumiał. Dobra robota!

sklep-google-play-5-0-31-co-nowego

Kolejną zauważalną zmianą jest nowa ikona powiadomień. Każdy kiedyś trafił na informację, według której jakieś aplikacje czekają na zaktualizowanie. Sklep Google Play 5.0.31 wprowadza w tej kwestii drobną zmianę. Od teraz ikonka powiadomienia, pojawiająca się na górnej belce systemu, będzie wyglądać nieco inaczej.

sklep-google-play-5-0-31-ikona-powiadomien

No i wreszcie wprowadzono kilka zmian w samym interfejsie. Na pierwszy rzut oka trudno będzie je zauważyć, ale uwierzcie mi, że są. Nie jest to nic wielkiego. To po prostu kolejny krok w kierunku Material Design i miłych dla oka animacji.

Jak widać, zmiany nie są duże. Jest to przede wszystkim udoskonalenie i dopieszczenie wcześniejszych zmian w sklepie. Jednak nowości zdecydowanie są na plus. Całość wygląda dużo bardziej spójnie i po prostu lepiej.

Jeśli nie chcecie czekać na aktualizację Sklepu Google Play do wersji 5.0.31, to poniżej macie link z bezpiecznym i sprawdzonym plikiem APK, który po prostu podmieni aktualnie zainstalowaną wersję.

SKLEP GOOGLE PLAY 5.0.31 DO POBRANIA.

źródło: Android Police

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o