Od 30 września ważna zmiana w Sklepie Google Play

Google ogłosił wczoraj bardzo ważną zmianę w Sklepie Google Play, która nastąpi wraz z dniem 30 września 2014 roku. Market z aplikacjami ma być jeszcze bardziej przejrzysty i przyjazny użytkownikowi. Ze zmiany na pewno ucieszą się też rodzice małych dzieci.

Już teraz Google informuje nas o tym, że dana aplikacja ma mechanizm zakupów wewnętrznych (in-app-purchases). Problem polega na tym, że nigdy nie wiedzieliśmy, jak drogie są zakupy w aplikacji, dopóki jej nie zainstalowaliśmy i nie przekonaliśmy się na własne oczy. Czasami kwoty sięgały pułapu od 3 do 9 zł, a czasami dobijają nawet do kilkuset zł. To prawdziwa loteria.

Teraz ma to się zmienić. Koniec z loterią. W zakładce każdej aplikacji z zakupami wewnętrznymi pojawi się informacja na temat tego, jak drogie są owe zakupy. Poznamy dokładny zakres cenowy, czyli np. od 3 do 600 zł (przykładowo!). Google już teraz poinformował o tym wszystkich deweloperów i nakazał im uzupełnienie tych informacji, ponieważ zmiana wejdzie w życie dokładnie 30 września, czyli już za tydzień.

Podoba mi się to, co Google robi ze Sklepem Play. Widać, że jest w tym jakaś troska o użytkownika. Po części zmiany są wymuszane np. przez Unię Europejską, ale to nie zmienia faktu, że market z aplikacjami grami na Androida staje się po prostu coraz lepszy. Podoba mi się to podejście i już zastanawiam się, co jeszcze można zrobić, aby Sklep Google Play był bardziej przejrzysty i przyjazny dla użytkowników.

A najnowsza zmiana na pewno ucieszy rodziców, którzy jeszcze przed zainstalowaniem dziecku jakiejś gry będą zdawać sobie sprawę z tego, jakie dodatkowe koszty mogą jeszcze ponieść. A niestety małym dzieciom nie wszystko da się wytłumaczyć, więc lepiej od razu oszczędzić sobie nerwów, niż później tłumaczyć 5-latkowi, że nie może mieć dodatkowego samochodu za 600 zł, bo to po prostu za dużo.

źródło: Android Central

Photo credit: Stephane <3 / Foter / CC BY

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o