Valiant Hearts: The Great War – nowa gra od Ubisoftu robi wrażenie

Dzisiaj zadebiutowała na Androidzie nowa gra od Ubisoftu. Valiant Hearts: The Great War – bo tak się właśnie nazywa – nie jest typowym tytułem dla francuskiego dewelopera. Nie mamy do czynienia z żadną wcześniej znaną marką, jak chociażby Assassin’s Creed. Nie jest to nawet przygodówka. Valiant Hearts to grywalna opowieść w stylu The Walking Dead oraz Wolf Among Us. Na dodatek podobno bardzo udana, a na pewno niezwykle ciekawie zrobiona.

Jak możecie zobaczyć na załączonych obrazkach, gra ma piękną, rysowaną grafikę. Sama historia opowiada o czterech żołnierzach i ich psie (Czterej pancerni i pies?!), którzy biorą udział w I Wojnie Światowej. Wojacy biorą udział w kolejnych bitwach na różnych frontach i przeżywaj wszelkiej maści wzloty oraz upadki.

3-valiant-hearts-the-great-war

Historia jest podobno bardzo wciągająca, ciekawa, a momentami nawet wzruszająca. Warto w tym miejscu wspomnieć, że fabuła została zainspirowana autentycznymi listami, które były pisane przez żołnierzy biorących udział w I Wojnie Światowej, więc można powiedzieć, że historia została oparta na faktach, przynajmniej częściowo. Gra ma też wymiar edukacyjny, gdyż pełna jest historycznych artykułów i ciekawostek na temat I WŚ.

4-valiant-hearts-the-great-war

Jedyną wadą Valiant Hearts: The Great War jest to, że za grę trzeba zapłacić i to całkiem niemało. Cała rozgrywka została podzielona na cztery rozdziały. Pierwszy z nich kosztuje 4,99 dol., a kolejne można kupować już w samej aplikacji – pojedynczo lub w paczce. Gra została także przygotowana w wersji na Android TV, gdzie w całości kosztuje aż 14,99 dol. Trochę dużo, więc mam nadzieję, że naprawdę warto.

Grę Valiant Hearts: The Great War możecie pobrać ze Sklepu Play.

za: Droid Gamers

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o