YouTube dla Androida wreszcie będzie radził sobie z wertykalnymi filmami

YouTube logo

Pionowe filmy są zmorą naszych czasów. Mimo tego, że większość z nas woli oglądać estetyczne, panoramiczne materiały, niektórzy w dalszym ciągu nagrywają wideo w orientacji pionowej. Do tej pory aplikacja YouTube dla Androida nie radziła sobie z prawidłowym ich wyświetlaniem na pełnym ekranie urządzenia mobilnego, jednak koszmar ten wydaje się być już przeszłością.

Wertykalne filmy nadal są bardzo popularne, chociażby za sprawą osób korzystających z usług takich jak Periscope czy Snapchat. Wiele z tych materiałów ląduje w serwisie YouTube, a użytkownicy korzystający z aplikacji mobilnej nie są w stanie odtworzyć ich na pełnym ekranie smartfona czy tabletu we właściwy sposób. Okno odtwarzacza obraca się, zmuszając nas do manewrowania urządzeniem i oglądania pionowego wideo w widoku poziomym. Coś strasznego, bo wyświetlany obraz ogranicza się do niewielkiego prostokąta znajdującego się po środku, a reszta zapełniona jest kolorem czarnym. YouTube wreszcie znalazł na to radę!

youtube-wideo-wertykalne-aktualizacja

Aktualizacja wprowadza bardzo proste, lecz niesłychanie pożądane przez wszystkich rozwiązanie. W momencie, gdy włączymy w aplikacji film nagrany w orientacji pionowej, zostanie on w naturalny sposób wyświetlony na ekranie smartfona, którego będziemy mogli trzymać wygodnie w pionie. Widok nie będzie obracać się automatycznie, a my zaoszczędzimy nieco nerwów. Mam tylko nadzieję, że takie zmiany nie spowodują, że na YouTubie zacznie lądować coraz większa liczba takich filmów, bo o ile posiadacze urządzeń pracujących pod kontrolą Androida mają już na to sposób, to właściciele laptopów oraz komputerów stacjonarnych mogą takiego zalewu wertykalnych filmów nie wytrzymać.

Najnowsza wersja aplikacji (oznaczona numerkiem 10.28) nie jest jeszcze dostępna oficjalnie, ale możecie ją oczywiście pobrać z serwisu APK Mirror. Bezpośredni odnośnik znajdziecie w źródle tego tekstu. W kwestii instalacji pomoże wam świetny poradnik autorstwa Damiana. Chcecie przetestować działanie odświeżonej aplikacji? Uruchomcie w tym celu na przykład ten film. Aktualizacja trafi do sklepu Google Play najprawdopodobniej już wkrótce. Nie wiemy niestety kiedy będą mogli cieszyć się z niej posiadacze urządzeń z Apple iOS.

_

źródło: APKMirror / via AndroidPolice

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
regoat Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
regoat
Gość
regoat

noooo w koncu