Dzięki tej aplikacji zarobisz pieniądze na swoim odchudzaniu (wideo)

W czerwcu 2012 roku wystartował startup o nazwie DietBet. Jest to platforma, która pozwala obstawiać zakłady na… odchudzanie. Tym samym można zarabiać pieniądze na własnym zrzucaniu wagi.

Przyznam szczerze, że pomysł wydaje mi się naprawdę genialny, a przy tym niezwykle prosty. Wystarczy tylko zarejestrować się na stronie i wejść do gry. Im więcej osób bierze udział w danej grze, tym więcej pieniędzy znajduje się w stawce. Cel jest prosty – w 4 tygodnie zrzucić 4% swojej wagi. Oczywiście trzeba udowodnić to, ile ważyło się przed zawodami i ile waży się teraz. Wszystkie osoby, które osiągną cel, dzielą między siebie zebraną na początku kasę. Przegranym pozostaje satysfakcja ze zrzucanie kilku kilogramów.

Idea jest naprawdę fantastyczna. Po pierwsze, można zarobić kasę, a tej nigdy za wiele. Po drugie, wprowadzane są tutaj mechanizmy grywalizacji, które dodatkowo motywują. Rezultaty powinny być zdecydowanie lepsze niż w przypadku zwykłego odchudzania. No i gracze mają dostęp do porad specjalistów, przez cały czas mogą śledzić swoje wyniki, a inni mogą ich dopingować. Czyli znowu mamy dodatkową motywację do działania.

Dla większości osób pójście na siłownie nie jest niczym zabawnym. Chcieliśmy sprawić, aby zrzucanie wagi było przyjemne i społecznościowe – powiedział Matt Daniel, wiceprezes DietBet.

Oczywiście twórcy dbają także o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Jeśli ktoś w ciągu 4 tygodni zrzuci więcej niż 12% wagi, to zostaje zdyskwalifikowany. Poza tym uczestnicy gry muszą kontrolować swój wskaźnik BMI, aby mieć pewność, że nie jest zbyt niski.

Jak do tej pory aż 90% graczy zrzuciło wagę. Jednocześnie około 33-40% z nich zarobiło na tym pieniądze. Każdy ze zwycięzców schudł średnio mniej więcej 4 kg.

Serwis aktualnie nie zarabia, ale też nie traci pieniędzy. Jego twórcy wychodzą na tzw. zero.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o